Nezávislé informace o vědě a výzkumu
Martin Duda

Martin Duda

Od roku 2012 působí na pozici ředitele Centra podpory inovací při Vysoké škole báňské – Technické univerzitě Ostrava a v letech 2011-2014 rovněž zastával vedoucí pozice v superpočítačovém centru IT4Innovations. V letech 2007 – 2009 byl ředitelem divize strukturálních fondů v Agentuře pro regionální rozvoj. Působil také v zahraničí jako zástupce ředitele České podnikatelské reprezentace při EU v Bruselu.

Dovoluji si - jako manažer projektů v oblasti vědy a výzkumu - reagovat na článek Lumíra Krejčího a Kamila Parucha „Manažerský přístup a administrativa paralyzují českou vědu“. Na úvod musím říci, že s většinou dílčích a obecnějších závěrů i doporučení autorů dotyčného článku naprosto souhlasím, ne však s tím, vůči čemu se vymezuji v nadpise svého blogu.

23. 8. 2017
Martin Duda
Array
(
)

Má se jednat o Teslu mezi elektroboardy. O firmě XTND psali už ve Forbes, na crowdfundingové platformě kickstarter.com „vyrejzovali“ během letošního června skoro osm miliónů korun.

7. 8. 2017
Martin Duda
Array
(
)

Je tomu již pár let, někdy v období rozjezdu Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace (OP VaVpI), kdy jsem na jednom setkání zaslechl téměř apokalyptický povzdech: „Jednou přijde doba, kdy budeme muset umět doložit, že skartovačka pořízená z projektových peněz skartuje pouze dokumenty pořízené z tohoto projektu.“

23. 5. 2017
Martin Duda
Array
(
)

Partneři webu a spolupracující instituce