Nezávislé informace o vědě a výzkumu
Martin Srholec

Martin Srholec

Akademický ekonom, který se zabývá především výzkumem inovací. Ph.D. studium dokončil na Vysoké škole ekonomické v Praze v roce 2003 a na Univerzitě v Oslu v roce 2005. V letech 2002 - 2010 působil na TIK centru při Univerzitě v Oslu. V současnosti působí jako výzkumník na CERGE-EI a také jako associate profesor na CIRCLE institutu při Univerzitě v Lundu. Ve svém blogu komentuje českou inovační politiku a problémy s ní související.

 

 

 

Když mě kolegové upozornili na blog Miroslava Janečka, člena předsednictva Asociace výzkumných organizací (AVO), který nevybíravě napadl moji práci i mě osobně (k přečtení zde a zde), začal jsem se obávat, že přichází s pádnými argumenty, co jsme udělali špatně, anebo  nedej bože  objevil v naší studii chybu. Nikdy nelze zcela vyloučit, že se přes všechno úsilí něco přehlédne, a že to neodhalí ani oponenti. Po přečtení jeho blogu jsem si však zhluboka oddechl.

28. 6. 2017 Martin Srholec

Peníze takříkajíc „na dřevo“ v podobě přímých dotací na výzkum a vývoj (VaV) jsou jeden z hlavních nástrojů české inovační politiky. Programy typu IMPULS, TIP či TRIO na Ministerstvu průmyslu a obchodu (MPO) anebo ALFA a EPSILON poskytované Technologickou agenturou České republiky (TA ČR) však mohou financovat i projekty, které by se uskutečnily bez ohledu na dotace.

19. 6. 2017 Martin Srholec

Predátorské časopisy podlamují věrohodnost vědeckého publikování. Nejhorší z nich za úplatu bez řádného peer review otisknou cokoliv. Jeffrey Beall, knihovník z University of Colorado, na svém blogu sestavoval seznamy „potenciálně“ predátorských časopisů a vydavatelství...

20. 4. 2017 Martin Srholec

Partneři webu a spolupracující instituce