Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Provozovatel portáluTERI INSTITUTE

Martin Srholec

Martin Srholec

Akademický ekonom, který se zabývá především výzkumem inovací. Ph.D. studium dokončil na Vysoké škole ekonomické v Praze v roce 2003 a na Univerzitě v Oslu v roce 2005. V letech 2002 - 2010 působil na TIK centru při Univerzitě v Oslu. V současnosti působí jako výzkumník na CERGE-EI a také jako associate profesor na CIRCLE institutu při Univerzitě v Lundu. Ve svém blogu komentuje českou inovační politiku a problémy s ní související.

 

 

 

Peníze takříkajíc „na dřevo“ v podobě přímých dotací na výzkum a vývoj (VaV) jsou jeden z hlavních nástrojů české inovační politiky. Programy typu IMPULS, TIP či TRIO na Ministerstvu průmyslu a obchodu (MPO) anebo ALFA a EPSILON poskytované Technologickou agenturou České republiky (TA ČR) však mohou financovat i projekty, které by se uskutečnily bez ohledu na dotace.

19. 6. 2017 Martin Srholec

Predátorské časopisy podlamují věrohodnost vědeckého publikování. Nejhorší z nich za úplatu bez řádného peer review otisknou cokoliv. Jeffrey Beall, knihovník z University of Colorado, na svém blogu sestavoval seznamy „potenciálně“ predátorských časopisů a vydavatelství...

20. 4. 2017 Martin Srholec

Partneři webu a spolupracující instituce