facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Slovní známka CEITEC nyní platí v celé Evropě

3. 12. 2016
Slovní známka CEITEC nyní platí v celé Evropě

Masarykově univerzitě byla zapsána slovní ochranná známka Evropské unie ve znění "CEITEC". Dosud bylo v Evropě chráněno jen logo CEITECu. Zápisu předcházel více než roční boj s majitelem jiné ochranné známky.

Pokud totiž majitel starší známky nazná, že nová známka je pro zákazníka zaměnitelná s tou jeho, je oprávněn vznést proti zápisu nové známky námitky. Přesně to se v případě slovní známky CEITEC také stalo. Španělská společnost vznesla námitky s tím, že se obává možné záměny. Její španělská známka byla kombinovaná, šlo tedy spíš o "logo" vyvedené ve stylizovaném písmu, doplněné o výrazný grafický znak a slovo "CERTITEC".

Evropský úřad EUIPO stejně jako Masarykova univerzita dospěl k názoru, že známky zaměnitelné nejsou. V polovině listopadu proto zapsal evropskou slovní ochrannou známku CEITEC. Ta doplňuje evropskou kombinovanou ochrannou známku CEITEC (logo), která byla zapsána již na začátku roku 2015. Slovní známka je po dobu deseti let platná ve všech zemích Evropské unie, poté lze její platnost prodloužit

Ochranné známky slouží zákazníkům ke snazší orientaci na trhu, konkrétně jim umožňují odlišit výrobky a služby jednoho poskytovatele od výrobků a služeb jiného subjektu.

 

Zdroj: CTT MU