Vytisknout tuto stránku

23. ročník Ceny Wernera von Siemense

1. 9. 2020
23. ročník Ceny Wernera von Siemense

Společnost Siemens již po třiadvacáté ocení nadané studenty, inspirativní pedagogy a nadšené vědce Cenou Wernera von Siemense. Jejím cílem je motivovat výjimečné talenty a upevňovat pozitivní vztah studentů a širší veřejnosti k vědě. Svým rozsahem, výší finančních odměn a tradicí patří soutěž mezi nejvýznamnější nezávislé iniciativy tohoto druhu v České republice.

cena v číslech

Od roku 1997 bylo uděleno již téměř 12,5 milionu korun mezi 389 studentů, pedagogů a vědců.

V letošním roce je pro všechny vítěze připraveno dohromady 830 tisíc korun. Magistři a doktorandi mohou za své závěrečné práce získat až 50 tisíc Kč. Stejnou částku mohou získat i pedagogové a 20 tisíc korun je určeno znevýhodněným studentům za překonávání překážek. Až o 300 tisíc Kč pak mohou soutěžit vědci a výzkumníci v kategorii Nejvýznamnější výsledek základního výzkumu, a to jak samostatně, tak celé týmy. Podrobnosti o jednotlivých cenách naleznete zde.

Vítězné práce vybírají nezávislé komise složené z rektorů a prorektorů předních českých univerzit, předsedkyně Akademie věd a ředitelů ústavů AV ČR. Uzávěrka přihlášek je do 30. 11. 2020. Ohlášení výsledků účastníkům bude do konce ledna 2021 a 11. března 2021 pak proběhne slavnostní vyhlášení.

Doporučte vítěze a získejte 10 000 Kč

Máte ve svém okolí někoho, kdo napsal skvělou diplomovou nebo disertační práci a zasloužil by si ocenění? Napište o něm organizátorům, kteří ho osloví s výzvou k přihlášení do soutěže, a pokud zvítězí, obdržíte i vy finanční ohodnocení ve výši 10 000 Kč.

Na stránkách www.cenasiemens.cz naleznete také rozhovory s vítězi jednotlivých kategorií minulého ročníku a videa ze slavnostního předávání cen.

 

 

Zdroj: Siemens

Redakčně upraveno