facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Akcelerace startupů – program Internacionalizace agentury CzechInvest

5. 6. 2024
Akcelerace startupů – program Internacionalizace agentury CzechInvest

Chcete raketově posunout váš startup nebo spin-off na mezinárodní úroveň? Nový program agentury CzechInvest nabízí klíčovou podporu pro akceleraci produktů i služeb a připravuje firmy na úspěšný vstup na zahraniční trhy.

Akcelerace bannerCzechInvest pokračuje v úspěšném a dlouhodobém podporování technologických firem prostřednictvím startupových programů. Zatímco Technologická inkubace se zaměřuje na podporu začínajících podniků v Česku, program Internacionalizace se specializuje na jejich akceleraci. Pomáhá v rozvoji potenciálu už fungujících českých startupů s cílem posílit spolupráci v oblasti inovací mezi českými startupy a špičkovými světovými startupovými ekosystémy.

V rámci akcelerace je možné podpořit obchodní a investiční strategie startupů na zahraničních trzích, inovovat jejich produkty a služby na základě mezinárodního know-how, připravit je na zahraniční expanzi nebo přenést zkušenosti z konkurenčního globálního prostředí.

První výzva je spuštěna. Stáhněte si dokumenty k výzvě níže!

Příjem žádostí začne v polovině června.

Využijte služby pre–akcelerace, která je poskytována jako průvodce procesem! Díky této službě snadno podáte žádost, urychlíte proces jejího posouzení a vyvarujete se případným formálním vadám. Registraci do služby pre–akcelerace je nutné provést před podáním žádosti do programu.

Registrace do pre–akcelerace

Jak to celé funguje?

V rámci programu je možné získat kombinovanou podporu až do výše 3 mil. Kč formou služeb spojených s následujícími klíčovými aktivitami:

  • Pre-mentoring: Za pomocí odborníků vám pomůžeme stanovit strategii expanze a plán rozvoje, díky kterému naplno využijete potenciál startupu i samotného programu s ohledem na maximální využití dalších klíčových aktivit.
  • Akcelerace: Využitím mentoringových a odborných služeb nastavíte další rozvoj vašeho inovativního řešení, podnikání a přípravy na internacionalizaci. Podpoříme vaši účast na workshopech, B2B setkáních, konferencích či zapojení do krátkodobých akceleračních programů v zahraničí.
  • Expanze: Vašim pokročilým řešením pomůžeme expandovat na zahraniční trhy. Díky využití dlouhodobých zahraničních akceleračních programů a odborných, mentoringových a jiných služeb dosáhnete vašich cílů.
  • R&D Expanze: Pokud se vám podaří v hodnoticím procesu kvalifikovat do R&D Expanze, získáváte nárok na podporu stejných aktivit jako v Expanzi a navíc dotaci ve výši až 3 mil. Kč.

Kdo se může zúčastnit?

  • Startupy/spin-offy a inovativní podniky (s deep-tech technologiemi) do stáří 7 let nabízející technologicky nebo procesně inovativní produkt / službu.

V případě dotazů či nejasností se můžete podívat do přehledu nejčastěji kladených otázek. Pokud svou odpověď nenajdete, kontaktujte CzechInvest emailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

Zdroj: CzechInvest