facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Anketa zájmu o zapojení se do projektů Cofundu

24. 2. 2018
Anketa zájmu o zapojení se do projektů Cofundu

Technologická agentura ČR (TA ČR) zpracovala seznam fungujících projektů typu COFUND, ve kterých není zapojena Česká republika. V rámci těchto projektů je možné zvážit zapojení TA ČR, čímž by se otevřela možnost pro české subjekty zapojit se do výzev mezinárodní spolupráce vyhlašovaných v rámci těchto projektů. TA ČR spouští veřejnou anketu, která má za cíl zjistit zájem české odborné veřejnosti o zapojení se do těchto projektů.

V současné době je TA ČR zapojena do třech projektů nástroje COFUND:

Tento nástroj umožňuje českým subjektům účastnit se mezinárodních výzev těchto konsorcií a navázat tak spolupráci se zahraničními kolegy. Za účelem rozšíření účasti v tomto typu nástroje zpracovala TA ČR seznam fungujících projektů typu COFUND (převážně spolufinancovaných H2020), ve kterých není zapojena ČR. V rámci těchto projektů je možné zvážit zapojení. Pokud máte zájem účastnit se mezinárodních výzev, sdělte nám jej prosím pomocí vyplnění krátkého dotazníku, který zabere cca 7min.

TA ČR následně zájem vyhodnotí, zkonzultuje v relevantních případech s příslušnými resorty a dle kapacitních možností bude kontaktovat koordinátory konsorcií se zájmem o zapojení se.

Dotazník, který naleznete ZDE, lze vyplnit do 9. března 2018.

 

Zdroj: TA ČR


Nejen o tom, co jsou cofundy a jak fungují, se dočtete v nedáném rozhovoru s předsedou TA ČR Petrem Očkem.