facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Blíží se uzávěrka pro letošní Discovery Award

26. 5. 2018
Blíží se uzávěrka pro letošní Discovery Award

Výroční cena Discovery za inovativní počin v oblasti biomedicíny je udělována společností Novartis. Cena je určená výzkumníkům do 40 let, kteří se zasloužili o výjimečný posun na poli výzkumu v medicíně a farmacii.

Cena byla založena v zájmu podpory vědy a výzkumu v oblasti medicíny a farmacie. Společnost chce podpořit a stimulovat odvážné a inovativní počiny, které znamenají přínos pro pacienty v zlepšení jejich životní kvality a rovněž poukázat na inovativní potenciál českého zdravotnictví a farmacie. Podporována jsou následující témata:

  1. Inovativní klinické, diagnostické a preventivní přístupy, včetně prototypů nástrojů či přístrojů a ICT řešení.
  2. Základní výzkum v oblasti biomedicíny
  3. Výzkumné a vědecké práce, které prokáží potenciál ekonomický přínos určitého postupu či metody, apod. pro české zdravotnictví

K hlavním kritériím, podle nichž se budou hodnotit přihlášené vědecké práce jsou především originalita, aplikovatelnost v praxi, přínos pro zdravotnický systémvýznam pro biomedicínu jako obor.

Discovery Award letos vyhlašuje tři ceny. Společnost Novartis sponzoruje ceny pro dvě kategorie v celkové výši 200 000 Kč. Maximální částka pro udělení ceny je 100 000 Kč. Společnost ČPZP sponzoruje cenu pro jednu kategorii ve výši 50 000 Kč. Přihlásit lze práce publikované během roku 2017.

Příjem přihlášek končí 15. června 2018. Ocenění budou vyhlášena do konce letošního října. Více informací naleznete zde.

 

Zdroj: Discovery Award