facebooktwittergoogle
Nezávislé informace o vědě a výzkumu
facebooktwittergoogle

Byla stanovena uzávěrka pro předkládání návrhů akcí COST

20. 8. 2018
Byla stanovena uzávěrka pro předkládání návrhů akcí COST

Podzimní uzávěrka pro předkládání návrhů na aktivity v programu COST byla stanovena na 29. listopadu 2018. Program COST (European Cooperation in Science and Technology) je mezi českými výzkumníky velmi populární – využívají ho zejménají juniorní vědečtí pracovníci.

Program COST patří mezi unikátní evropské a světové koordinační mechanismy s nejdelší historií, které nemají jinde než v Evropě obdobu. Mezi aktivity hrazené v rámci COST patří networking, účast na koordinačních aktivitách, školících seminářích, krátkodobých vědeckých misích apod.

Žádosti o financování mohou být podány v oblasti přírodních věd, technologií humanitních a společenských věd. Minimální počet zapojených států do projektu se zvýšil na sedm.

Program COST je mezi českými výzkumníky ve značné oblibě. Čeští vědečtí pracovníci byli za poslední tři roky zastoupeni ve více než 70 % všech Akcí COST a za období 2012-2017 participovali v celkem 2058 koordinovaných výzkumných projektech. V aktivitách hrazených v rámci COST tak bylo podpořeno více než 3000 českých účastníků, z nichž více než třetinu tvoří mladí vědečtí pracovníci. 

Pravidelná uzávěrka pro předkládání návrhů na nové akce COST, která probíhá vždy pravidelně na jaře a na podzim, je letos stanovena na 29. listopadu 2018. Výsledky výzvy by pak měly být zveřejněny v červnu 2019.

Další informace najdete zde.

 

Autor: Vědavýzkum.cz (JT)

Zdroj: TC AV ČR, COST