Vytisknout tuto stránku

Cena Josefa Hlávky 2017 za vědeckou literaturu

18. 1. 2018
Cena Josefa Hlávky 2017 za vědeckou literaturu

Cena Josefa Hlávky za vědeckou literaturu je určena autorům vědecké a odborné literatury. Uděluje ji společně Nadace Český literární fond s nadací Nadání Josefa, Marie a Zdeňky Hlávkových. Návrhy na ocenění je možné posílat do 9. února 2018.

Cena je udělována za původní knižní práci z oblasti vědecké a odborné literatury, která byla publikována v České republice v roce 2017, a to ve čtyřech vědních oblastech:

  • společenské vědy
  • vědy o neživé přírodě
  • vědy o živé přírodě
  • lékařské vědy

Každé ocenění je spojeno s odměnou ve výši 50 000 Kč. Ceny jsou udělovány na slavnosti tradičně pořádané v duchu Hlávkova odkazu na zámku v Lužanech u Přeštic.

Návrhy na ocenění (včetně 1 výtisku publikace) může zaslat každá právnická i fyzická osoba a to do 9. února 2018 na následující adresu: Nadace Český literární fond, Pod Nuselskými schody 3, 120 00 Praha 2.

V minulém roce obdržela ocenění publikace „Barokní nástěnná malba v českých zemích“ od kolektivu autorů, dále „Roboty a robotizované výrobní technologie" od Zdeňka Kolíbala a v oblasti lékařské vědy získala ocenění publikace Plastická a rekonstrukční chirurgie" Ladislava Bařinky.

 

Zdroj: Nadace Český literární fond