facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

ČMZRB spustila program na financování inovativních projektů v Praze

17. 4. 2019
ČMZRB spustila program na financování inovativních projektů v Praze

Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) přináší podnikatelům nové programy podpory na jejich další rozvoj. Začínající malí a střední podnikatelé a podnikatelé s krátkou historií nyní mohou v rámci programu INFIN získat bezúročný úvěr na realizaci inovativních projektů na území hlavního města Prahy.

Cílem programu INFIN je zvýšit nabídku dostupného financování podnikatelských projektů realizovaných na území hlavního města Prahy, které využívají výsledků výzkumu, jsou uskutečňovány inovativními podnikateli s krátkou historií nebo jsou realizovány v oblasti energetické efektivity a obnovitelných zdrojů.

Program INFIN ČMZRB připravila ve spolupráci s hlavním městem Praha a v rámci Operačního programu Praha – pól růstu je na něj vyčleněno 400 milionů Kč. Podporu z INFINU budou moci podnikatelé čerpat až do konce roku 2022.

„Inovace a výzkum budou tahounem ekonomiky. Pokud nechce Praha v této oblasti ztratit krok s ostatními regiony, musí intenzivně budovat stimulující prostředí pro toto odvětví. Věříme, že takto investované peníze do inovativních podniků a projektů se nám časem mnohonásobně vyplatí,“ uvedl pražský primátor Zdeněk Hřib.

Podnikatelům s krátkou historií (maximálně tří let) ČMZRB nabízí bezúročný investiční úvěr ve výši 750 tis. – 3 mil. Kč, a to až do výše 90 % způsobilých výdajů projektu. Úvěr může mít až 6letou splatnost včetně dvouletého odkladu splátek.

„Pokud podnikatel podniká delší období – maximálně však 7 let –, nabízíme mu bezúročný investiční úvěr v rozmezí 1 – 15 mil. Kč, a to až do výše 50 % způsobilých výdajů projektu, se splatností na 10 let včetně odkladu splátek jistiny až na 3,5 roku. Poskytnutí tohoto úvěru je podmíněno spolufinancováním od spolupracující banky na minimálně 30 % způsobilých výdajů projektu,“ přibližuje Jiří Jirásek, předseda představenstva a generální ředitel ČMZRB.

 

Zdroj: ČMZRB