facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Další ročník soutěže Green Talents 2020

14. 4. 2020
Další ročník soutěže Green Talents 2020

Německé ministerstvo pro vědu a vzdělání vyhlásilo další ročník soutěže pro mladé výzkumníky v oblasti udržitelného rozvoje – Green Talents 2020. Cílem je podpořit nadějné vědce, kteří se zabývají udržitelným rozvojem napříč různými akademickými disciplínami.

Soutěž, jejíž historie sahá do roku 2009, se koná pod záštitou německé ministryně školstvá a výzkumu Anji Karliczek. Každoročně je oceněno 25 mladých výzkumných pracovníků, cílem soutěže je podporovat výměnu inovativních "zelených" nápadů v oblasti udržitelnosti. Doposud bylo oceněno 257 vědců a studentů z 69 zemí.

Udržitelný rozvoj je oblast, která ovlivňuje životy po celé naší planetě, a proto vyžaduje porozumění a spolupráci napříč národními hranicemi i vědními obory. Vybraní úspěšní uchazeči získají plně hrazený výjezd na říjnové Greent Talents Science Forum 2020, v jehož rámci navštíví německé vědecké instituce a zařízení a nahlédnou tak do německého výzkumu udržitelného rozvoje.

Zároveň získají také podporu na tříměsíční stáž v německé instituci podle vlastního výběru.

Do soutěže se mohou hlásit studenti magisterských oborů, doktorandi i juniorní vědci z akademického i soukromého sektoru.

Přihlášky je nutné odevzdat do 19. května 2020.

Více informací naleznete zde.

GT leták

 

Autor: Vědavýzkum.cz (JS)

Zdroj: Green Talents