facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Eiffel Excellence Scholarship

30. 12. 2019
Eiffel Excellence Scholarship

Francouzské ministerstvo zahraničí ve spolupráci s Campus France nabízí talentovaným zahraničním studentům stipendia na francouzské vysoké školy Eiffel Excellence Scholarship. Nabídka se týká jak magisterských, tak doktorských studijních programů.

eiffelEiffel Excellence Scholarship nabízí možnost talentovaným zahraničním studentům absolvovat některý ze stupňů svého studia ve Francii. Jedná se o podporu na studium zejména v následujících oborech studia: ekonomie a management, právo, politologie, inženýrství (na úrovni magisterského), přírodní vědy (na úrovni PhD.). Doktorský stupeň se podporuje v režimu „dual degree“, tedy ve spolupráci s jinou zahraniční institucí.

Podpora v magisterském stupni může být poskytnuta na jeden až tři roky. Doktorandi dostávají měsíční stipendium ve výši 1400 eur.

Studenti se mohou hlásit tím způsobem, že osloví zahraniční oddělení francouzských univerzit, na kterých mají zájem studovat. Univerzity pak samy provedou proces předvýběru vhodných kandidátů a na tomto základě je přihlásí do výběrového řízení o stipendia. Přihlášky, kterou zašlou samotní studenti, nejsou akceptovány.

Přihlášky do aktuálního kola musí být odevzdány do 9. ledna 2020. Výsledky výběrového řízení budou zveřejněny 23. března 2020.

Více informací naleznete zde.

 

Autor: Vědavýzkum.cz (JT)

Zdroj: Campus France