facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

ERC Consolidator Grants 2017 získali i tři Češi

29. 11. 2017
ERC Consolidator Grants 2017 získali i tři Češi

Evropská výzkumná rada (ERC) vyhlásila dne 28. 11. 2017 výsledky výzvy Consolidator Grants. Mezi 329 vědců z celé Evropy bude rozdělená částka v celkové výši 630 milionů eur. Granty mají za cíl podpořit excelentní výzkumníky na vrcholu kariéry.

Ve výzvě bylo předloženo 2 538 žádostí z 22 zemí, podpořeno jich bylo 13 %. Ženy získaly 32 % všech podpořených projektů, což je oproti minulým výzvám mírné navýšení. Díky grantům bude také vytvořeno 2000 pozic pro postdoktorské výzkumníky, doktorandy a další pracovníky v oblasti výzkumu a vývoje.

Největší množství projektů bylo podáno v oborech fyzikálních věd a inženýrství (1 149 žádostí), z nichž úspěšných jich bylo 151. Ve vědách o živé přírodě bylo podáno 778 žádostí a podpořeno jich bylo 101. V oborech humanitních a sociálních věd bylo podáno nejméně žádostí (611), úspěšných z nich bylo 77. Nejvíce grantů poputuje do Velké Británie (60), nicméně nejúspěšnější v podávání grantů byli němečtí vědci (55 grantů).

Tři podpořené žádosti získali i Češi. Vladimír Hampl z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy a centra Biocev uspěl s projektem „Life without mitochondrion“, Libor Barto z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy získal podporu pro projekt s názvem „Symmetry in Computational Complexity“. Úspěšný byl i projekt Jakuba Steinera z Národohospodářského ústavu Akademie věd ČR s názvem „Behavioral Implications of Information-Processing Frictions“.

Výsledky výzvy si můžete prohlédnout zde.

 

Autor: Vědavýzkum.cz

Zdroj: ERC