facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Grantová agentura podpoří spolupráci se zahraničím

19. 12. 2019
Grantová agentura podpoří spolupráci se zahraničím

Grantová agentura ČR vyhlásila výsledky veřejných soutěží, které podpoří bilaterální projekty mezi českými a rakouskými a mezi českými a německými vědci. V první výzvě uspělo 12 projektů, ve druhé výzvě podporu získalo 17 projektů. Grantová agentura vyhlásila také výsledky soutěže zaměřené spolupráci mezi českými a brazilskými vědci. 

Grantové agentuře ČR byly předány partnerskou rakouskou agenturou – Fonds zur Förderung der wissenschaftlichen Forschung (FWF) výsledky hodnocení mezinárodních grantů s počátkem řešení 2020. Celkem v této výzvě bylo úspěšných 12 uchazečů. Nejúspěšnější byla Masarykova univerzita se třemi projekty.

Seznam vybraných projektů naleznete zde.

Grantová agentura ČR také vyhlásila své rozhodnutí o udělení podpory na řešení projektů, které uspěly v soutěži SGA0202000003 – Mezinárodní (bilaterální) projekty vyhlašované na základě bilaterální dohody s Deutsche Forschungsgemeinschaft (DFG), Německo. V této výzvě bude podpořeno celkem 17 projektů. Celkem pět projektů budou řešit vědci z Univerzity Karlovy, z toho čtyři z Matematicko-fyzikální fakulty.

Seznam vybraných projektů naleznete zde.

Grantová agentura ČR také vyhlásila rozhodnutí o udělení podpory na řešení projektů, které uspěly v soutěži SGA0202000003 – Mezinárodní (bilaterální) projekty vyhlašované na základě bilaterální dohody se São Paulo Research Foundation (FAPESP). V soutěži byly úspěšné dva projekty, jejich seznam lze nalézt zde.

Další  rozhodnutí o udělení podpory na řešení projektů se týká soutěže vyhlašované na základě bilaterální dohody s Ministry of Science and Technology (MOST), Tchaj-wan. Podpořeny budou dva projekty.

 

Autor: Vědavýzkum.cz (JT)

Zdroj: GA ČR (1, 2)