facebooktwittergoogle
Nezávislé informace o vědě a výzkumu
facebooktwittergoogle

Grantová agentura podpoří spolupráci se zahraničím

19. 12. 2019
Grantová agentura podpoří spolupráci se zahraničím

Grantová agentura ČR vyhlásila výsledky veřejných soutěží, které podpoří bilaterální projekty mezi českými a rakouskými a mezi českými a německými vědci. V první výzvě uspělo 12 projektů, ve druhé výzvě podporu získalo 17 projektů. Grantová agentura vyhlásila také výsledky soutěže zaměřené spolupráci mezi českými a brazilskými vědci. 

Grantové agentuře ČR byly předány partnerskou rakouskou agenturou – Fonds zur Förderung der wissenschaftlichen Forschung (FWF) výsledky hodnocení mezinárodních grantů s počátkem řešení 2020. Celkem v této výzvě bylo úspěšných 12 uchazečů. Nejúspěšnější byla Masarykova univerzita se třemi projekty.

Seznam vybraných projektů naleznete zde.

Grantová agentura ČR také vyhlásila své rozhodnutí o udělení podpory na řešení projektů, které uspěly v soutěži SGA0202000003 – Mezinárodní (bilaterální) projekty vyhlašované na základě bilaterální dohody s Deutsche Forschungsgemeinschaft (DFG), Německo. V této výzvě bude podpořeno celkem 17 projektů. Celkem pět projektů budou řešit vědci z Univerzity Karlovy, z toho čtyři z Matematicko-fyzikální fakulty.

Seznam vybraných projektů naleznete zde.

Grantová agentura ČR také vyhlásila rozhodnutí o udělení podpory na řešení projektů, které uspěly v soutěži SGA0202000003 – Mezinárodní (bilaterální) projekty vyhlašované na základě bilaterální dohody se São Paulo Research Foundation (FAPESP). V soutěži byly úspěšné dva projekty, jejich seznam lze nalézt zde.

Další  rozhodnutí o udělení podpory na řešení projektů se týká soutěže vyhlašované na základě bilaterální dohody s Ministry of Science and Technology (MOST), Tchaj-wan. Podpořeny budou dva projekty.

 

Autor: Vědavýzkum.cz (JT)

Zdroj: GA ČR (1, 2)