Vytisknout tuto stránku

Korea hledá inovátory v zahraničí pro svou Seoul Global Challenge

25. 11. 2020
Korea hledá inovátory v zahraničí pro svou Seoul Global Challenge

Seoul Metropolitan Government vyhlásilo mezinárodní soutěž „Seoul Global Challenge 2021", jejímž cílem je prostřednictvím výzkumu a inovativních technologií zlepšit životní podmínky obyvatel využívajících metro.  

Seoul Global Challenge

Odborníci by měli vyřešit různorodé výzvy, jako jsou kvalita vzduchu, snížení virů, emise, redukce prachu a další. V rámci „technologické" i „akademické" výzvy se mohou účastnit univerzity, výzkumné ústavy, firmy, fyzické osoby, svazy, asociace nebo sdružení. Počet návrhů projektů není limitován a podávají se online.

V případě technologické výzvy je možné podat návrh do konce letošního roku. Pokud jde o akademickou výzvu, podání by mělo proběhnout ještě v listopadu, nicméně přesný termín není jasně stanoven a je na dohodě s organizátory, kterými jsou Seoul Business Agency, Seoul Metro, Korea Society for Atmospheric Environment, Korea Society for Indoor Environment, Korea Association for Particle and Aerosol Research (viz strana 10 přiloženého dokumentu), a proto doporučujeme je v případě Vašeho zájmu co nejdříve kontaktovat.

Vývoj prototypu v případě technologické výzvy bude financován a vítězné týmy mohou vyhrát až přes 4 mil. Kč.

Více informací se nachází v příloze a  zde.

 

Autorka: Marie Leflerová, regionální zástupkyně pro agendu vědy a technologií, Taipei

Zdroj: MZV ČR