facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Letošní Challenge Fund 2022 přijímá přihlášky

18. 7. 2022
Letošní Challenge Fund 2022 přijímá přihlášky

České firmy, vysoké školy, výzkumné instituce a neziskové organizace se do 31. 7. 2022 mohou hlásit do letošního ročníku Challenge Fund 2022. Jeho cílem je uplatnit české inovace v zemích, jako je Bosna a Hercegovina, Etiopie, Gruzie, Kambodža, Moldavsko a Zambie.

Partnerství pro Cíle udržitelného rozvoje mezi Českou republikou a Rozvojovým programem OSN oznamuje, že byla otevřena výzva pro přihlášky do Challenge Fund 2022.

Cílem Challenge Fund je přenos českých inovací do 6 partnerských zemí. Jedná se o Bosnu a Hercegovinu, Etiopii, Gruzii, Kambodžu, Moldavsko a Zambii. Podporované inovace mohou pocházet z mnoha oblastí od zdravotnictví, udržitelný rozvoj, komunitního plánování po implementaci moderních technologií v dopravě. Informace o proběhlých projektech a pravidlech programu najdete v portfoliu projektů najdete zde.

Výzva Challenge Fund 2022 je určená českým soukromým firmám, univerzitám, výzkumným centrům a neziskovým organizacím. Žadatelé musejí mít lokálního partnera, aby se zaručila dlouhodobá udržitelnost projektů.

V rámci grantu je možno získat až 40 000 USD na roční projekt, podporu během realizace, a také reference od Rozvojového programu OSN (v případě úspěšné realizace). Žadatelé musí také poskytnout minimální spolufinancování 20%. Začátek implementace je předpokládaný na konec září 2022 a trvání projektu je 12 měsíců. Projekty jsou finančně podporované Ministerstvem zahraničních věcí České republiky.

Uzávěrka přihlášek je do neděle 31. 7. 2022.

Více informací o výzvě naleznete zde.

 

Zdroj: UNDP