facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

M-ERA.NET 2 Call 2020: Výzva na podporu materiálového výzkumu

21. 3. 2020
M-ERA.NET 2 Call 2020: Výzva na podporu materiálového výzkumu

Byla otevřena mezinárodní výzva na podporu materiálového výzkumu a inovací M-ERA.NET 2 Call 2020. Lhůta pro příjem zkrácených verzí návrhů projektů je do 16. června 2020. V předchozím kole uspělo 13 českých žadatelů.

Cílem výzvy je podpořit ambiciózní mezinárodní projekty zabývající se výzkumem a inovacemi v oblasti materiálů, včetně materiálů pro nízkouhlíkové energetické technologie a související výrobní technologie.

Témata výzvy:

  • Modeling for materials engineering and processing
  • Innovative surfaces, coatings and interfaces
  • High performance composites
  • Functional materials
  • New strategies for advanced material-based technologies in health applications*
  • Materials for additive manufacturing

Seznam zapojených států (A AGENTUR):

Belgie (VLAIO/FNRS/SPW), Bulharsko (BNSF), Brazílie (FAPESP), Česká republika (TA ČR), Francie (ANR/Nouvelle Aquitaine), Izrael (MOST**/IIA**), Jihoafrická republika (DST), Kanada (PRIMA Quebec), Kypr (RIF), Lotyšsko (VIAA), Litva (RCL), Luxembusko (FNR), Maďarsko (NKFIH), Německo (SMWK), Norsko (RCN), Polsko (NCN/NCBR), Rakousko (FFG), Rumunsko (UEFISCDI) Rusko (FASIE), Španělsko (IDEPA/INNOBASQUE), Švýcarsko (INNOSUISSE), Taiwan (MOST), Turecko (TÜBITAK)

Pro zapojení do výzvy M-ERA.NET 2 Call 2020 je potřeba vytvořit mezinárodní výzkumné konsorcium (minimálně tři způsobilí partneři z nejméně dvou zapojených zemí), navrhnout téma společného projektu, zvolit koordinátora projektu a společně podat projekt prostřednictvím mezinárodního systému na stránce zde a poslat TA ČR povinné přílohy českého uchazeče (ID datové schránky: afth9xp).

Lhůta pro příjem zkrácených verzí návrhů projektů je do 16. června 2020.

Více informací naleznete na stránkách m-era.net nebo TA ČR.

Výsledky výzvy 2019

V rámci výzvy roku 2019, které se mohli podruhé zúčastnit i žadatelé z ČR v rámci programu TAČR EPSILON, uspělo 37 projektů s celkovým příspěvkem 26,9 mil.€. Celkem 13 úspěšných žadatelů z Česka se účastní 9 projektů, na které získali příspěvek ve výši 1,14 mil.€.

 

Autor: Vědavýzkum.cz (JS)

Zdroj: TA ČR, TC AV ČR