facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Nabídka stipendií francouzské vlády

17. 12. 2018
Nabídka stipendií francouzské vlády

Francouzské velvyslanectví v ČR nabízí studentům zapsaným na českých vysokých školách možnost získat stipendium francouzské vlády na doktorandské studium pod dvojím vedením nebo na výzkumnou stáž ve francouzské laboratoři.

Stipendium se týká všech vědních oborů, zejména pak v oblasti přírodních věd a věd o Zemi, exaktních a inženýrských věd, ekonomických a právních věd, humanitních a společenských věd a lékařství.

Doktorandské studium pod dvojím vedením probíhá současně na české a francouzské vysoké škole či univerzitě a student po jeho ukončení obdrží diplom z obou zúčastněných institucí. Výzkumná práce tedy probíhá pod společným vedením jednoho českého a jednoho francouzského vedoucího. Stipendium francouzské vlády na doktorandská studia pod dvojím vedením je udělováno na maximálně 3 roky, bez možnosti prodloužení.

Po dobu tří let pobývá doktorand střídavě na jedné z univerzit/vysokých škol. V rámci tří pobytů ve Francii pobírá doktorand po dobu pěti měsíců stipendium francouzské vlády ve výši 1060 eur měsíčně.

Výzkumná stáž trvá 1 až 3 měsíce a musí být vykonána na univerzitě, výzkumném centru či v univerzitní nemocnici. Tato stáž odpovídá určité potřebě kandidáta pobývat právě ve Francii: pokud se například potřebuje seznámit se s specifickým výzkumným zařízením či technikou, pracovat s materiály a dokumenty, které nejsou dostupné v ČR, pracovat na studii týkající se Francie nebo účastnit se speciálního školení ve Francii.

Stipendia na doktorandské studium pod dvojím vedením jsou určena i nefrankofonním studentům pod podmínkou, že v dopise francouzského pedagoga bude uveden souhlas francouzské vysoké školy či univerzity se studiem v angličtině.

Žádost o stipendium musí být doručena v elektronické podobě do 1. února 2019, 17:00 na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Další informace naleznete zde. Výsledky budou zveřejněny začátkem března 2019.

Další informace naleznete v přiloženém dokumentu.

 

Zdroj: Francouzský Institut v Praze

Stáhnout přílohy: