facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Nominační výzva pro uchazeče o účast v programu Digitální Evropa

7. 11. 2020
Nominační výzva pro uchazeče o účast v programu Digitální Evropa

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) vyhlašuje Nominační výzvu pro uchazeče o účast v programu Digitální Evropa (DEP), v podprogramu na podporu vzniku a rozvoje sítě Evropských center pro digitální inovace (European Digital Innovation Hubs, EDIH).

Cílem Nominační výzvy je připravit se na tzv. „Expression of interest“ ze strany Evropské komise. Záměrem je vytvořit seznam kandidátů za Českou republiku, kteří se budou moci hlásit do prvních výzev programu DEP na vznik sítě EDIH.  

Proces výběru EDIH je tedy dvoustupňový. V prvním kole  bude na základě vyhlášené Nominační výzvy Ministerstva průmyslu a obchodu sestaven seznam zástupců nominovaných do sítě EDIH za ČR. Vybrané subjekty doporučené MPO k účasti v programu Digitální Evropa se zařazením na seznam kvalifikují pro možnost podání přihlášky do Výzvy DEP. Ve druhém kole se subjekty, doporučené za Českou republiku, budou se žádostmi, zpracovanými dle zveřejněných požadavků Evropské komise, hlásit právě do výzvy DEP.

Příjem žádostí do Nominační výzvy probíhá v termínu od  3. 11. 2020 do 2. 12. 2020.

Výsledky Nominační výzvy budou zveřejněny na stránkách MPO nejpozději 31. 1. 2021. Projektovou žádost podává uchazeč prostřednictvím vyplněného formuláře žádosti doručené do datové schránky vyhlašovatele. Adresa pro případné dotazy je Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

MPO připravuje online veřejnou konzultaci o jejímž termínu konání bude informovat na webu. Kompletní podmínky najdete ve znění Nominační výzvy zde. Formulář projektové žádosti je k dispozici v příloze.

 

Zdroj: MPO

Stáhnout přílohy: