facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Nový mezinárodní program pro postdoky v Belgii

14. 8. 2018
Nový mezinárodní program pro postdoky v Belgii

Bruselská univerzita Université libre de Bruxelles (ULB) otevřela nový mezinárodní program IF@ULB, který podpoří čerstvé absolventy doktorských studijních programů prostřednictví postdoktorandských stáží ve všech oblastech výzkumu. Uzávěrka první výzvy k podávání žádostí je 15. října 2018.

Během následujících pěti let bude Université libre de Bruxelles vyhlašovat postupně tři výzvy, které jí umožní získat až 63 nových zahraničních výzkumných pracovníků na pozici postdok. Hlásit se mohou uchazeči ze všech oborů, přičemž výběrové řízení bude strukturováno do tří panelů: sociální a humanitní vědy, fyzika a inženýrství, vědy o živé přírodě.

Úspěšným uchazečům bude uděleno stipendium na dobu dvou let. Program univerzity bude zahrnovat jak samotné stipendium, tak podporu interdisicplinární spolupráce s různými belgickými institucemi a individuální plán pro rozvoj vědecké kariéry. Celý program je spolufinancován z programu H2020 prostřednictvím Marie Sklodowska Curie Cofund.

První výzva k podání žádosti je otevřena od 1. srpna 2018 s uzávěrkou do 15. října 2018 a umožní ULB přijmout 21 postdoktorandských výzkumných pracovníků.

Více informací naleznete zde.

 

Autor: Vědavýzkum.cz (JT)

Zdroj: ULB, TC AV ČR