facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Otevřena nová výzva Diverzitní a flexibilní pracovní kultura

22. 8. 2022
Otevřena nová výzva Diverzitní a flexibilní pracovní kultura

Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) vyhlásilo k 4. srpnu 2022 novou výzvu, která má za cíl prosazovat genderově vyváženou účast na trhu práce. Žadatelem mohou být i vysoké školy a výzkumné organizace.

Specifickým cílem nové výzvy je prosazovat genderově vyváženou účast na trhu práce, rovné pracovní podmínky a lepší rovnováhu mezi prací a osobním životem, mimo jiné prostřednictvím přístupu k cenově dostupné péči o děti a péči o závislé osoby.

MPSV na výzvu alokovalo celkem 210 000 000 Kč, které pochází z EU a národního spolufinancování.

Výzva podporuje zavádění komplexní flexibilní pracovní kultury, managementu mateřské a rodičovské dovolené a vytváření podmínek pro vznik a rozvoj diverzitního pracovního prostředí podporujícího směřování k vyrovnanému zastoupení žen a mužů v organizaci.

Zájemci mohou své žádosti podávat do 3. srpna 2023.

 

Zdroj: Ministerstvo práce a sociálních věcí


zkušenostech rodičů vědců si můžete přečíst také anketu čtenářů na Vědavýzkum.cz, která se právě rodičovstvím a vědou zabývala. Podívejte se ale také na příspěvek Věda o štěstí: Být vědkyní a zároveň mámou, který mapuje zkušenosti vědkyň, jež se rozhodly být v osobním životě matkami.

O tom, jaká konkrétní institucionální opatření je možné zavést na podporu rodičů vědců na ochranu před syndromem vyhoření, hovořila také Kateřina Zábrodská z Psychologického ústavu AV ČR v exkluzivním rozhovoru pro Vědavýzkum.cz.