facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Otevřeny granty Mezinárodního Visegrádského fondu

1. 11. 2017
Otevřeny granty Mezinárodního Visegrádského fondu

Mezinárodní Visegrádský fond, jehož cílem je posílit spolupráci mezi jednotlivými zeměmi Visegrádské čtyřky, otevřel výzvy na účast ve svých grantových programech. Fond financuje také stipendia pro studenty, která mají podpořit mobilitu mezi Visegrádskými zeměmi.

Mezinárodní Visegrádský fond byl založen vládami zemí Visegrádské čtyřky na podporu regionálního rozvoje a spolupráce mezi institucemi jednotlivých členských zemí v oblasti vědy, umění a výzkumu. Každoročně hospodaří s rozpočtem osm milionů eur.

Visegrad Grants jsou určeny na rozvoj inovativního potenciálu v regionu a jeho udržitelnost. Cílem grantů Visegrad+ Grants je podpořit demokracii a transformaci v zemích Visegrádské čtyřky. Průměrně tyto typy projektů získávají částku kolem 20 tisíc eur. Stragic Grants jsou dlouhodobé projekty (12-36 měsíců), které napomáhají strategickým cílům Mezinárodního Visegrádského fondu. V letošním roce podporují regionální spolupráci, propojování konkurenceschopnosti, bezpečnost a kyberbezpečnost a také propagaci mezinárodní spolupráce v rámci zemí Visegrádské čtyřky. Tyto projekty v průměru získávají částku 40 tisíc eur.

Granty jsou vypisovány čtvrtletně, nejbližší uzávěrka je 1. 2. 2018.

Kromě grantů podporuje Mezinárodní Visegrádský fond studentskou mobilitu. Magisterští studenti, doktorandi i postdoktorští výzkumní pracovníci mohou žádat o stipendium na studium či výzkumný pobyt na univerzitách Visegrádských zemí a na Taiwanu.

Více naleznete zde.

 

Autor: Vědavýzkum.cz (JT)

Zdroj: Mezinárodní Visegrádský fond