facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Příležitosti v květnu 2018

2. 5. 2018
Příležitosti v květnu 2018

kalendáři příležitostí pro vás sledujeme aktuální možnosti financování aktivit ve výzkumu a vývoji na národní i mezinárodní úrovni. Co vám přináší květen 2018 se můžete dočíst v následujícím článku. Nepropásněte termín pro odevzdání návrhů projektů či zaslání přihlášek.

Od 9. května bude vyhlášena 2. veřejná soutěž programu ÉTA, zaměřující se na podporu aplikovaného společenskovědního a humanitního výzkumu, experimentálního vývoje a inovací. Oproti 1. veřejné soutěži dochází k změnám některých parametrů. Více informací bude uvedeno v Zadávací dokumentaci, která bude zveřejněna v den vyhlášení.

Od 17. května až do konce srpna si bude možné žádat o prestižní granty Evropské výzkumné rady ERC Advanced Grants 2018. V jeho rámci je možné ucházet se až o 2,5 milionu eur na 5 let. Grant je určen pro mezinárodně uznávané odborníky, kteří významně ovlivnili svůj obor dosažením přelomových a vysoce originálních výsledků v předchozích 10 letech. Grant pokrývá až 100 % přímých nákladů na výzkum a 25 % dodatečných nepřímých nákladů.

Do konce května se uzavírají nominace na The Eric and Sheila Samson Prime Minister's Prize. Jedná se o cenu vyhlašovanou izraelským Ministerstvem vědy a technologií zaměřenou na inovace v oblasti alternativních pohonných hmot. Na ocenění v hodnotě jeden milion dolarů mohou dosáhnout až tři vědci. Kandidáty mohou navrhovat především představitelé univerzit a vysokých škol či uznávané autority v oblasti výzkumu paliv, ať už jde o vedoucí výzkumných institucí či soukromých podniků.

Další příležitosti najdete v kalendáři příležitostí.

 

Autor: Vědavýzkum.cz (PH)