facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Program KAPPA: Vyhlášení 1. veřejné soutěže

21. 11. 2019
Program KAPPA: Vyhlášení 1. veřejné soutěže

Technologická agentura České republiky (TA ČR) ve spolupráci s agenturou Research Council of Norway (RCN) vyhlásila dne 20. listopadu 2019 první veřejnou soutěž v Programu na podporu aplikovaného výzkumu, experimentálního vývoje a inovací KAPPA financovaného z Fondů EHP a Norska.

kappa info

Veřejná soutěž je zaměřena na mezinárodní spolupráci subjektů z Česka s partnery z Norska, Islandu a Lichtenštejnska (donorské státy) v aplikovaném výzkumu a na propojování výzkumných organizací s aplikační sférou, především s malými a středními podniky. Veřejná soutěž je otevřená návrhům projektů ze všech disciplín a témat výzkumu, vývoje a inovací. Veřejná soutěž specificky zahrnuje téma zachytávání a ukládání oxidu uhličitého (CCS) z Norských fondů.

Návrh projektu se předkládá v anglickém jazyce prostřednictvím informačního systému ISTA. V každém projektu musí být hlavní uchazeč z Česka a alespoň jeden další účastník z Norska, Islandu nebo Lichtenštejnska.

Soutěžní lhůta začíná dnem 21. listopadu 2019 v 9:00 hodin a končí dnem 27. února 2020 (celkem 98 dní) v níže uvedené hodiny:

  • 16:30:00 hodin – pro podání návrhu projektu včetně jeho příloh prostřednictvím informačního systému ISTA;
  • 23:59:59 hodin – pro zaslání Potvrzení podání elektronického návrhu projektu (zasílá hlavní uchazeč). ID datové schránky TA ČR: afth9xp.

Podrobné informace nezbytné pro zpracování a podání návrhu projektu, včetně informací o způsobu a kritériích hodnocení jsou obsaženy v Zadávací dokumentaci a dokumentech spojených s vyhlášením. Závazná je anglická verze. Český překlad dokumentů má pouze informativní a podpůrný charakter a bude zveřejněn v následujících dnech.

Ve dnech 25. – 26. listopadu 2019 proběhne Úvodní konference a Matchmaking KAPPA. Cílem akce je seznámit odbornou veřejnost s parametry veřejné soutěže a zároveň posílit mezinárodní spolupráci mezi institucemi z Česka, Norska, Islandu a Lichtenštejnska. Videozáznam z akce bude zveřejněn v prvním prosincovém týdnu. Sledujte stránky kappa.tacr.cz.

Dotazy v anglickém jazyce k této veřejné soutěži budou podávány a vyřizovány prostřednictvím HELPDESK. Než položíte dotaz, prosím, podívejte se do často kladených dotazů.

Dokumenty spojené s 1. veřejnou soutěží programu Kappa naleznete zde.

 

Zdroj: Technologická agentura ČR