facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Startuje nový ročník programu Scholarship

29. 1. 2020
Startuje nový ročník programu Scholarship

Cambridge nebo snad Oxford? Nadace Bakala Foundation opět podpoří nadané české studenty na světových univerzitách prostřednictvím svého programu Scholarship. Na prestižních zahraničních školách už díky němu studovalo 147 mladých lidí z Česka.

bakala

Program Scholarship je vlajkovou lodí nadace Bakala Foundation. Jeho prostřednictvím už bylo více než 115 miliony korun v uplynulých letech podpořeno na 147 studentů. Základními formálními požadavky pro uchazeče o stipendia jsou české občanství (resp. povolení k trvalému pobytu v ČR) a věk do 33 let. V průběhu výběrového procesu je kladen důraz na dosavadní akademické výsledky uchazeče a je také posuzována míra potřeby finanční podpory.

„Přihlášky budou otevřeny do 20. dubna. Po dvoukolovém výběru pak v září vybere odborná komise nejlepší uchazeče, které bude nadace finančně podporovat po celou dobu jejich bakalářského nebo magisterského studia,“ uvedl ředitel Bakala Foundation Václav Pecha.

Součástí elektronické přihlášky, dostupné na webu, je esej v anglickém jazyce o maximálním rozsahu 600 slov na jedno ze tří stanovených témat. Uchazeči se mohou zamyslet nad přínosy či výzvami umělé inteligence, případně – v rámci druhého tématu – rozvést vybraný lokální projekt, jenž měl pozitivní dopad na společnost, a popsat, jakým způsobem je konkrétně inspiroval. Třetí téma poskytuje studentům možnost připravit si vlastní vystoupení v rámci tzv. TED talks, při němž by publiku představili nejpalčivější otázku z jejich zájmové oblasti.

Studijní obory, na které se uchazeči hlásí, stejně jako instituce či země, v nichž chtějí studovat, jsou zcela na jejich vlastní volbě. V posledních letech nicméně stoupá zájem o evropské univerzity Cambridge, Oxford či ETH Zürich, aktuálně nadace podporuje také studenty ve Francii, Nizozemsku či v USA. Z oborů tradičně vedou přírodní vědy a inženýrství, následované společenskými, humanitními a uměleckými programy.

Více informací naleznete zde.

 

Autor: Vědavýzkum.cz (JT)

Zdroj: Bakala Foundation