facebooktwittergoogle
Nezávislé informace o vědě a výzkumu
facebooktwittergoogle

Stipendium k účasti na European Forum Alpbach 2019

14. 3. 2019
Stipendium k účasti na European Forum Alpbach 2019

Na 700 studentů a mladých výzkumníků z více než 90 zemí světa se každoročně sjede na The European Forum Alpbach. Letošním tématem této interdisciplinární platformy zaměřené na politiku, vědu, business a kulturu, je svoboda a bezpečnost. O stipendia pro účastníky programu lze žádat do 29. března 2019.

The European Forum Alpbach, které funguje už od roku 1945, každoročně přivítá stovky mladých lidí se zájmem o aktuální socio-politické otázky. Platforma se zaměřuje především na zájemce mladší třiceti let.

Platforma si klade za cíl propojovat významné lídry v daných oblastech s mladými lidmi a výzkumníky, kteří se v daném tématu orientují a snaží se tak vytvářet dialog napříč generacemi i zájmovými skupinami. Tématem tohoto roku je svoboda a bezpečnost – letošním cílem je adresovat problémy a výzvy, kterým čelí liberální demokracie po celém světě.

Letošní rok je zasvěcen také odkazu Karla Poppera, klíčové postavy sociálních věd 20. století, který se celoživotně zasazoval o otevřenou společnost.

Jádrem celoročního programu platformy je The Seminar Week. Ten se letos bude konat od 14. do 21. srpna 2019. Má formu akademických seminářů zaměřených na dané téma, přičemž jeho další část, probíhající od 22. do 30. srpna se zaměří na skupinovou práci jednotlivých účastníků na vybraných ‘Alpbach Learning Missions’, tedy otázkách, které adresují hlavní téma tohoto roku. Ty jsou následující:

  • Water footprint - From Today to 2050
  • Noncommunicable Diseases: How to Control and Prevent Them
  • How Can the Transition to a Low-Carbon Society Work?
  • Intellectual Self-Defence
  • Digital Democracy Lab

Registrovat se bude možné od 18. dubna 2019.

Účastníci mohou požádat o stipendium na účast na letošním The European Forum Alpbach. Standardní stipendium pokryje účastnické poplatky, ale zájemci mohou také požádat o financovaní cestovních a dalších nákladů. Žádat o stipendia je možné do 29. března 2019. Více informací naleznete zde.

 

Autor: Vědavýzkum.cz (JT)

Zdroj: The European Forum Alpbach