facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Stipendium Scholarship otevírá dveře českým studentům na zahraniční univerzity

14. 11. 2022
Stipendium Scholarship otevírá dveře českým studentům na zahraniční univerzity

Studium na zahraničních univerzitách je snem mnoha talentovaných studentů, často je však odrazují vysoké náklady, které jsou se studiem za hranicemi spojeny. Nadace Bakala Foundation právě otevírá 14. ročník svého stipendijního programu Scholarship, který poskytuje pomoc s pokrytím nákladů zájemcům o studium bakalářských a magisterských oborů v zahraničí.

Hlásit se mohou studenti a studentky s českým občanstvím či povolením k trvalému pobytu v ČR do 33 let věku, kteří touží studovat na zahraniční univerzitě a jejichž finanční situace jim neumožňuje studium realizovat pomocí svých nebo rodinných prostředků.

Na odeslání přihlášky se všemi náležitostmi mají čas do 18. ledna 2023.

„Díky stipendiu se mohou studenti věnovat svému zaměření pod vedením celosvětově respektovaných kapacit na univerzitách ve Velké Británii, USA a dalších zemích světa. Výběr oboru, univerzity i země studia je čistě na studentech; my jsme tu proto, abychom je podpořili,“ říká Jana Wittbergerová, manažerka programu Scholarship, a dodává: „Pro mnoho studentů je stipendium jedinou možností, jak si splnit svůj sen o studiu v zahraničí.“

Výběrové řízení se letos nově skládá ze tří kol. První kolo spočívá ve vyhodnocení přihlášek čtecí komisí. Ve druhém kole se posuzuje míra finanční potřeby studentů. V posledním, třetím kole jsou úspěšní uchazeči pozváni k osobnímu pohovoru s odbornou porotou. Ten se bude konat v červnu 2023 a následně se uchazeči dozvědí finální výsledky.

Bližší informace se zájemci mohou dozvědět také na informačních přednáškách v prostorách Student Hubu nadace Bakala Foundation na Praze 1, Malé Straně, k nimž se lze připojit i online. Současně nadace nabízí bezplatné poradenství o studiu v zahraničí.

Přihlášku a bližší informace o programu Scholarship 2023 najdou zájemci zde.

 

Zdroj: Bakala Foundation