Vytisknout tuto stránku

Studenti a mladí vědci se mohou hlásit do programů CERN

24. 7. 2022
Studenti a mladí vědci se mohou hlásit do programů CERN

O podporu v rámci programů se mohou ucházet studenti českých vysokých škol z technických oborů doktorského, magisterského i bakalářského studia, a to například v oborech, jakými jsou aplikovaná fyzika, IT, strojírenství, elektronika, robotika, matematika apod. Programy nabízí příležitosti rovněž pro studenty „administrativních oborů“, jakými jsou finance, právo, logistika či tlumočnictví.

Studenti českých vysokých škol mají díky dohodě Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) s CERN také větší šanci uspět ve výběrových řízeních do studentských programů CERN.

Doktorský program CERN umožňuje studentům převážně technických oborů pracovat v CERN na své dizertační práci. O stáž se mohou ucházet studenti působící v oborech, jakými jsou aplikovaná fyzika, IT, strojírenství, elektronika, robotika, matematika apod. Délka trvání stáže je od 6 do 36 měsíců.

Technický program CERN je určen pro studenty bakalářského a magisterského stupně. O stáž se mohou ucházet studenti působící v oborech, jakými jsou aplikovaná fyzika, IT, strojírenství, elektronika, robotika, matematika apod. Délka trvání stáže je od 4 do 12 měsíců. Do programu je každoročně vybíráno na 120 studentů.

Administrativní program CERN se zaměřuje na studenty ekonomických a humanitních oborů, jakými jsou právo, finance, ekonomika, logistika, tlumočnictví, personalistika apod. Délka trvání stáže je od 2 do 12 měsíců.

Aktuální termín pro podávání přihlášek do studentských programů CERN je stanoven na 1. srpna 2022 do 12:00.

Více informací naleznete na webových stránkách CERN v odkazech výše, popřípadě kontaktujte Ondřeje Nováka z odboru výzkumu a vývoje MŠMT na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Stáže jsou ze strany CERN placené ve výši od 3 300 CHF měsíčně.

 

Autorka: Ilona Trtíková

Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy