facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Technologická agentura připravuje vyhlášení nového cofundového schématu

21. 10. 2017
Technologická agentura připravuje vyhlášení nového cofundového schématu

Technologická agentura ČR (TA ČR) se v letošním roce stala členem tří ERA-NET cofundových schémat. Letos na podzim se chystá vyhlášení prvního z nich.

CHIST-ERA III podporuje projekty, které se zabývají problémy v informačních a komunikačních technologiích. Letošní výzva se týká „Object recognition and manipulation by robots: data sharing and experiment reproducibility“„Industrial big data and process modelling for smart factories". Uzávěrka přihlášek se plánuje na 11. ledna 2018.

ERA-NET Cofund je mechanismus, kterým Evropská komise v rámci programu pro výzkum a inovace Horizont 2020 dává příležitost poskytovatelům z jednotlivých členských států (jako je TA Č R) vyhlašovat společné výzvy na dohodnuté téma. To je taková výzva, v níž jsou podpořeny ty projekty, které společně předkládají partneři minimálně ze dvou států zapojených do daného schématu. V případě CHIST-ERA III je však podmínkou účast partneru z minimálně tří různých zemí. Kromě něj je TA ČR členem cofundu Gender Net Plus, který se týká genderových nerovností ve vědě. M-ERA podporuje projekty, které se týkají materiálového výzkumu.

 

Zdroj: TA ČR