Vytisknout tuto stránku

Třetí ročník soutěže „Moje dizertační práce ve 180 vteřinách"

21. 1. 2021
Třetí ročník soutěže „Moje dizertační práce ve 180 vteřinách"

Asociace Gallica a Francouzský institut v Praze zahajují třetí ročník soutěže Moje dizertační práce ve 180 vteřinách. Zájemci o účast z řad doktorandů se mohou přihlašovat do 19. února 2021.

MT180 Candidatures Post Twitter

Co je soutěž „Moje dizertační práce ve 180 vteřinách"?

Jde o soutěž, která nabízí doktorandům příležitost představit zjednodušenou formou téma svého výzkumu ve francouzštině širokému a neodbornému publiku. Každý kandidát má přesně 3 minuty na to, aby své téma prezentoval jasnou, stručnou a přesvědčivou formou. To vše za pomoci jediného snímku!

Soutěž proběhne ve dvou etapách: nejprve výběrové kolo v jednotlivých státech (tato část proběhne online kvůli situaci kolem koronaviru) a poté finále střední Evropy v květnu 2021 v polském Krakově (pokud to dovolí aktuální epidemiologická situace). Výkony soutěžících bude hodnotit porota a vyjádří se také publikum.

Francouzský institut v Praze nabízí výhercům finále České republiky úhradu výdajů za cestu na finále střední Evropy a ubytování v Krakově během tohoto finále. Výherci první ceny finále střední Evropy se dále zúčastní mezinárodního finále v Paříži, které je plánováno na podzim 2021, a obdrží další ceny a dary.

Jaké jsou podmínky účasti v soutěži?

  • Být zapsán k doktorskému studiu v daném akademickém roce, tj. 2020-2021 či mít doktorský titul získaný ve dvou předcházejících letech, tedy 2019-2020 nebo 2018-2019;
  • Informovat o své účasti v soutěži svého vedoucího práce;
  • Prokázat dostatečný postup své dizertační práce;
  • Mluvit francouzsky.

Zájemci se mohou registrovat do 19. února 2021 prostřednictvím tohoto formuláře.

 

Veškeré důležité informace jsou k dispozici zde.

 

Zdroj: Francouzský insitut v Praze