instagramfacebooktwittergoogle
Nezávislé informace o vědě a výzkumu
instagramfacebooktwittergoogle

Uzávěrka přihlášek do letošního ročníku Ceny Wernera von Siemense se blíží

26. 10. 2018
Uzávěrka přihlášek do letošního ročníku Ceny Wernera von Siemense se blíží

Blíží se uzávěrka přihlášek do nového ročníku Ceny Wernera von Siemense, která už přes 20 let oceňuje nadané studenty, akademické osobnosti a nadšené vědce. Svým rozsahem, výší finančních odměn a tradicí patří soutěž mezi nejvýznamnější nezávislé iniciativy tohoto druhu v České republice. Letošní ročník přináší řadu novinek. Přihlášky je třeba odevzdat do 25. listopadu 2018.

Vítězné práce vybírají nezávislé komise složené z rektorů a prorektorů předních českých univerzit, předsedkyně Akademie věd ČR a ředitelů ústavů AV. Od roku 1997 bylo na odměnách rozděleno už více než 10 300 000 Kč mezi 344 studentů, pedagogů a vědců.

V jedenadvacátém ročníku soutěže bylo vypsáno celkem sedm soutěžních kategorií. Mezi jejich vítěze bude rozdělen téměř milion korun.

Soutěžní kategorie reflektují aktuální potřeby ve společnosti a ve vědě. Siemens proto letos přichází s novinkou a otevírá novou soutěžní kategorii: Zvláštní ocenění - Nejlepší absolventská práce na téma Průmyslu 4.0. Společnost tak chce obrátit pozornost k tématu, které je pro úspěšnou budoucnost českého průmyslu rozhodující.

Změny se týkají také kategorie Ocenění za vynikající kvalitu ženské vědecké práce. „Novými kategoriemi reagujeme na stav českého průmyslu a společenské postavení žen ve vědě,“ sdělil Akademii věd Eduard Palíšek, generální ředitel Siemens Česká republika.

Další novinkou je letos možnost vyhrát zapůjčení elektromobilu Volkswagen na školní rok 2019 – 2020 univerzitě vítěze kategorie nejlepší diplomová práce. Automobil bude sloužit jak zaměstnancům, tak i studentům univerzity.

Zájemci se o vítězství utkají v sedmi kategoriích – studenti a vědecké týmy se mohou sami přihlásit do kategorií o nejlepší výsledek základního výzkumu a o nejlepší diplomovou či disertační práci. Informace o jednotlivých soutěžních kategoriích si můžete přečíst zde.

Přihlášky do všech kategorií je možné odesílat do 25. listopadu 2018.

 

Autor: Vědavýzkum.cz (SA)

Zdroj: Siemens a AV ČR