Vytisknout tuto stránku

Ve výzvě M-ERA.NET Call 2020 má Česko devět úspěšných zástupců

20. 2. 2021
Ve výzvě M-ERA.NET Call 2020 má Česko devět úspěšných zástupců

Byly vyhlášeny výsledky výzvy M-ERA.NET Call 2020, která je zaměřená na podporu materiálového výzkumu a inovací. Na podpořených projektech se bude podílet celkem 9 českých institucí.

Na dvou podpořených projektech se budou podílet výzkumníci z Českého vysokého učení technického v Praze, stejně je na tom Západočeská univerzita v PlzniVýzkumný a zkušební ústav Plzeň. Z ústavů Akademie věd ČR byl ve výzvě úspěšný Ústav fyziky plazmatu, Ústav fyzikální chemie Jaroslava HeyrovskéhoÚstav přístrojové techniky. Každý z nich bude spolupracovat na jednom podpořeném projektu. Z podniků se rovněž na jednom podpořeném projektů bude podílet společnost DataSentics, PlasmaSolve a AdvaMat s.r.o.

Čeští účastníci budou podpořeni prostřednictvím programu EPSILON Technologické agentury ČR.

Celkem bylo do výzvy předloženo 236 předběžných návrhů, k podání úplného návrhu pak bylo doporučeno 146 návrhů, z nichž bylo do hodnocení podáno 144 návrhů. K hodnocení pak prošlo 119 projektů a vybraných je celkem 42 projektů, které budou dohromady financovány částkou 32,3 milionu eur.

Míra úspěšnosti ve výzvě dle typu organizace je následovná: Úspěšnost 14,6 % měly vysoké školy, 18,8 % výzkumné organizace, 19,6 % malé a střední podniky a nejvyšší míru úspěšnosti měly velké společnosti (28,2 %).

Na úspěšnost projektů dle výzkumného zaměření se můžete podívat na grafu níže.

success rate per topic

Podívejte se na kompletní seznam úspěšných projektů a také zjistěte více informací o letošní výzvě.

 

Autor: Vědavýzkum.cz (SA)

Zdroj: M-ERA.NET