facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Výsledky projektu Pathfinder

17. 5. 2020
Výsledky projektu Pathfinder

Evropská rada pro inovace (EIC) vyhlásila výsledky posledního kola žádostí o financování z programu Horizont 2020 v rámci schémata EIC Pathfinder. Uspělo také pět českých subjektů.

Vybráno bylo celkem 35 projektů, které získají celkem 114 milionů EUR na vývoj špičkových technologií. 22 vybraných projektů pochází z top-down výzvy EIC Pathfinder Proactive, který vybízí vědce z různých oborů, aby spolupracovali na nových technologiích v následujících oblastech: umělá inteligence zaměřená na člověka, implantovatelná autonomní zařízení, průlomová tvorba energie s nulovými emisemi pro úplnou dekarbonizaci. Zbývajících 13 projektů uspělo v rámci přechodu k inovačním aktivitám (Transition to innovation activities), který podporuje úspěšné výsledky vyspělých výzkumných projektů v komercializaci jejich činností.

V rámci EIC Pathfinder uspělo také 5 českých subjektů se šesti projekty: BIODEVICE SYSTEMS s.r.o, Středoevropský technologický institut Vysokého učení technického v Brně, 2 oddělení holdingu PBS Group a.s., Amires s.r.o. a GoodAI Research s.r.o..

Zároveň byl jmenován první manažer programu EIC - Iordanis Arzimanoglou – expert z oblasti genetiky a výzkumu rakoviny a biotechnologií. Úlohou programových manažerů je rozvíjet vize pro technologický a inovační pokrok. Další jmenování manažerů programu se očekává v EIC v rámci Horizontu Evropa (2021–2027).

Více informací naleznete zde.

 

Zdroj: Technologické centrum AV ČR