facebooktwittergoogle
Nezávislé informace o vědě a výzkumu
facebooktwittergoogle

Výsledky první veřejné soutěže THÉTA

1. 6. 2018
Výsledky první veřejné soutěže THÉTA

Technologická agentura ČR zveřejnila 30. května 2018 výsledky první veřejné soutěže v programu na podporu aplikovaného výzkumu THÉTA, jehož cílem je přispět k naplnění vize transformace a modernizace energetického sektoru. V soutěži uspělo celkem 56 návrhů projektů, míra úspěšnosti činila 54,9 %.

V září minulého roku zveřejnila TA ČR prioritní témata pro první veřejnou soutěž programu THÉTA, kterými byly Výzkum ve veřejném zájmu, Strategické energetické technologie a Dlouhodobé technologické perspektivy. Veřejná soutěž byla vyhlášena na konci října 2017.

Celkem bylo do veřejné soutěže podáno 102 návrhů projektů. Do hodnocení postoupilo 91 návrhů projektů, z nich bude podpořeno celkem 56, což znamená 54,9% míru úspěšnosti (míra úspěšnosti je počítána k počtu podaných návrhů projektů do veřejné soutěže).

Nejvíce projektů mezi vysokými školami získaly České vysoké učení technické v Praze (6) a Vysoká škola chemicko-technologická v Praze (4). Hned sedm projektů poputuje také do středočeské Řeži. Mezi soukromými subjekty totiž v roli hlavního uchazeče uspěly se čtyřmi projekty Centrum výzkumu Řež s.r.o. a se třemi ÚJV Řež, a.s.

Seznam všech podpořených projektů naleznete zde.

 

Zdroj: Technologická agentura ČR