Vytisknout tuto stránku

Výsledky výzvy MSCA RISE 2020

9. 9. 2020
Výsledky výzvy MSCA RISE 2020

Evropská komise zveřejnila výsledky výzvy MSCA RISE 2020 (Marie Skłodowska-Curie Actions, Research and Innovation Staff Exchange). Z pozice koordinátora získala podporu pro svůj projekt Masarykova univerzita. Další tři české vysoké školy, tři ústavy Akademie věd ČR a šest českých firem se bude podílet na podpořených projektech z pozice partnera.

Výzva RISE podporuje mezinárodní a mezisektorovou spolupráci prostřednictvím výměnných programů pro výzkumníky, inovátory a management v oblasti výzkumu, vývoje a inovací. Tento program podporuje kulturu sdílení inovací a výzkumu a pomáhá přeměnit nápady na inovativní produkty, služby nebo nové postupy.

Z českých univerzit zaznamenala největší úspěch Masarykova univerzita, která je v roli koordinátora podpořeného projektu Conques in the Global World. Transferring Knowledge: from Material to Immaterial Heritage (CONQUES). U projektu Proof of Concept for a Platform for the Fast and General Elucidation of the Interaction Between Proteins and RNA je pak v roli partnera.

Na podpořených projektech se v roli partnera bude podílet také České vysoké učení technické v Praze, Univerzita Karlova, Vysoké učení technické v Brně, Ústav informatiky AV ČR, Ústav teorie informace a automatizace AV ČR v.v.i., Mikrobiologický ústav AV ČR v.v.i.. Z firem pak STMicroelectronics Design and Application s.r.o., Inocure s.r.o., Synpo a.s., COLORLAK a.s., PHONEXIA s.r.o. a BIO Fitos s.r.o..

Kompletní přehled výsledků naleznete zde.

 

Zdroj: TC AV ČR

redakčně upraveno