facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Výzva Positive Energy Districts je otevřena

26. 4. 2020
Výzva Positive Energy Districts je otevřena

Je spuštěn příjem žádostí o podporu z výzvy Positive Energy Districts, která má za cíl “capacity building” projektů na vývoj, technologie a inovace městských oblastí pro tvorbu takzvaných positive energy districts. Do výzvy se lze přihlásit až do 24. září 2020.

Výzva PED (Positive Energy Districts) je zaměřena spíše na přípravnou část vedoucí k výzkumu a vývoji, tedy na měkké projekty typu síťování, studie, mapování a syntézy současného výzkumu, matchmaking a sdílení dobré praxe, ve formátu ERA-NET cofundových výzev (tato výzva ale zatím ERA-NET projektem není).

Hlavní myšlenkou je seskupit projekty, které už podobné aktivity dělají, a motivovat je sdílet dobrou praxi, zkušenosti, myšlenky a výsledky / nápady na výzkum.

Témata výzvy:

  1. Contributing to the climate-neutral city: Holistic approaches for PED implementation
  2. Embeddedness in local contexts: Applied approaches for integrating PEDs in different urban contexts and the legal framework
  3. Engagement and governance: Urban governance, stakeholder involvement concepts and business models

Příjem návrhů projektů potrvá do 24. září 2020, 12:00 a.m. CEST. Projekty podávejte prostřednictvím Online Submission System (návod pro práci se systémem naleznete zde).

Výzva je určena pro všechny projekty podpořené v programu Théta, které budou v době začátku mezinárodních aktivit ve fázi realizace národního projektu a jejich délka (národního) projektu (a limit maximální délky projektu) jim v té době dovolí zapojení do mezinárodních aktivit alespoň na 12 měsíců.

Seznam zapojených zemí: Belgie (Innoviris) Česká republika (TA ČR), Rakousko (FFG), Švédsko (SWEA)

Výzkumné projektové konsorcium musí mít minimálně dva partnery ze zemí zapojených do PED a společně podat mezinárodní návrh projektu nejpozději do termínu pro podání návrhu projektu.

Aktuální informace sledujte zde a zde. Na uvedených odkazech naleznete i všechny potřebné dokumenty.

 

Zdroj: Technologická agentura ČR

redakčně upraveno