facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Zájemci mohou využít víc než padesát středoevropských laboratoří

10. 2. 2019
Zájemci mohou využít víc než padesát středoevropských laboratoří

Konsorcium středoevropských výzkumných infrastruktur CERIC-ERIC otevřelo výzvu pro předkládání multidisciplinárních projektů s tematickým zaměřením na materiálový výzkum, biomateriály a nanotechnologie. Zájemci tak mohou získat přístup až do padesáti laboratoří v devíti evropských zemích.

Konsorcium CERIC-ERIC (Central European Research Infrastructure Consortium) nabízí přístup do více než padesáti laboratoří v devíti středoevropských zemích (Česká republika, Chorvatsko, Itálie, Maďarsko, Polsko, Rakousko, Rumunsko, Slovinsko a Srbsko). Vítězné projekty mohou tyto laboratoře a technická zařízení využít bez poplatku. Konsorcium také v roce 2019 nově nabízí přístup do laboratoře SOLARIS v Krakově, která je vybavená od prosince minulého roku nejnovějším kryoelektronovým mikroskopem.

Tématem výzvy je materiálový výzkum, nové materiály, biomateriály a nanotechnologie.

ceric eric

Letos se přihlášky opět odevzdávají ve dvou kolech. První kolo s uzávěrkou 1. března 2019 umožní uchazečům získat zpětnou vazbu na své předkládané žádosti, přičemž před finálním odevzdáním 1. dubna 2019 je uchazeči ještě mohou podle hodnocení přepracovat. Mají šanci tak výrazně zvýšit svou úspěšnost svých projektů.

Konsorcium CERIC-ERIC také nabízí mimořádnou finanční výpomoc vynikajícím výzkumům, jejichž vědci mají zájem publikovat v systému otevřeného publikování. Více informací naleznete zde.

 

 

Autor: Vědavýzkum.cz (JT)

Zdroj: CERIC-ERIC