facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Novoroční přání z redakce

31. 12. 2019
Novoroční přání z redakce

Všem čtenářům portálu Vědavýzkum.cz přejeme mnoho dobrého v roce 2020. Přinášíme vám malou ochutnávku toho, na co se v následujícím roce můžete těšit.

Ačkoliv nás stabilní návštěvnost portálu pohybující se v poslední době kolem 25 – 30 tisíc čtenářů měsíčně těší, dobře si uvědomujeme, že každý projekt se musí vyvíjet. Přestože v tuto chvíli nechystáme žádné překotné změny, nad dílčími inovacemi intenzivně přemýšlíme a budeme vás o nich včas informovat.

I nadále počítáme s většinou dosavadních partnerů, kteří nám pomáhají zajistit provoz portálu a jejichž spolupráce si vážíme. V následujícím roce chceme mimo jiné také zlepšit svou práci na sociálních sítích – v současné době nás najdete na Facebooku, Twitteru a LinkedInu, aby se užitečný obsah dostal ke všem relevantním cílovým skupinám.

A že bude o čem psát i příští rok je již více než jasné. Během čtvrtého adventního víkendu jsme například měli příležitosti zúčastnit se předvánoční konference spolku Czexpats in Science. Můžete se tak těšit na další rozhovory s úspěšnými českými vědci žijícími doma i v zahraničí.

Budeme pro vás sledovat vývoj důležitých témat - od těch ryze domácích, jako je implementace hodnocení výzkumných organizací, až po celoevropská, jako je formování nového evropského programu na podporu výzkumu a vývoje Horizon Europe, nebo celosvětová, jako například postupné zavádění otevřeného přístupu ve vědě.

Z důležitých akcí nás čeká například již osmý ročník Národní konference transferu, která se tentokrát bude konat 2. – 4. června v Brně. Prvního října se uskuteční již třetí ročník konference Veřejná politika v oblasti výzkumu, vývoje a inovací, jejímž jsme opět partnerem. Budeme pro vás ale sledovat řadu dalších akcí, jak odborného rázu, tak těch popularizačních. A samozřejmě pokračujeme ve spolupráci s Františkem Mizerou, který svými kreslenými dílky přináši trochu odlehčení.

Přejeme vám do Nového roku mnoho úspěchů v osobním i pracovním životě a doufáme, že pro vás portál bude i nadále zdrojem zajímavých a užitečných informací.

Redakce Vědavýzkum.cz

PF2020