facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

O daňových odpočtech na výzkum a vývoj na Rádiu ZET

23. 11. 2017
O daňových odpočtech na výzkum a vývoj na Rádiu ZET

V rámci pravidelného okénka portálu Vědavýzkum.cz ve vysílání Rádia ZET jsme se tentokrát věnovali problematice daňových odpočtů na výzkum a vývoj.

Ve středu 22. listopadu 2017 běžel na Rádiu ZET v pořadí již třetí díl pravidelného týdenního pořadu našeho portálu, kde Aleš Vlk komentuje aktuální témata v oblasti výzkumu a vývoje. Tentokrát se věnoval využívání nepřímé podpory výzkumu a vývoje prostřednictvím daňových odpočtů.

Míra využívání daňových odpočtů na výzkum a vývoj v České republice od jejich zavedení v roce 2005 výrazně vzrostla. V poslední době se však objevily informace o tom, že berní úředníci v řadě případů uplatňování daňových odpočtů kvůli sebemenším záminkám zamítají. K tématu se ve svém blogu vyjadřoval i Miroslav Janeček, který zdůraznil, že by stát měl daňové úlevy akceptovat jako nejlepší nástroj podpory rozvoje firem a státní správa by se podle toho měla chovat.

Pravidelný pořad portálu Vědavýzkum.cz můžete na Rádiu ZET slyšet vždy ve středu, záznam je pak dostupný na webových stránkách.

Vysílání Rádia ZET (dřívější BBC) je postaveno především na informacích z byznysu a podnikání. Naladíte jej na těchto frekvencích vždy ve všedních dnech od 6:00 do 19:00 a o víkendech od 7:00 do 18:00. V ostatních časech zde naladíte anglické vysílání BBC World Service.

zet

 

 

 

 

Autor: Vědavýzkum.cz (JS)