facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Podzimní novinky z redakce: rekordní návštěvnost a nový partner portálu

4. 10. 2019
Podzimní novinky z redakce: rekordní návštěvnost a nový partner portálu

Rádi bychom se s vámi podělili o úspěch, který jsme s portálem Vědavýzkum.cz zaznamenali v průběhu měsíce září. Portál v tomto období navštívilo přesně 30 900 čtenářů, což je doposud nejvíce za jeho tříletou historii. Máme také nového partnera, kterým se stal Výzkumný ústav bezpečnosti práce, a zahájili jsme spolupráci s časopisem pro studenty techniky a ekonomie EkonTech.

Rekordní návštěvnost

Stalo se již takovým evergreenem našich redakčních zpráv, že děkujeme našim čtenářům za přízeň a konstatujeme růst návštěvnosti. Je to pro nás signál, že provoz portálu má smysl a ubírá se správným směrem. V průběhu letošního září, kdy portál oslavil již své třetí narozeniny, překročila průměrná denní návštěvnost magickou hranici 1000 návštěvníků denně. Mohou za to jistě zajímavá témata a aktuální zprávy, které nám zasílá řada vysokých škol a výzkumných institucí z celého Česka, stejně jako články našich blogerů a dalších přispěvatelů.

Také na sociálních sítích jsme zdolali další pomyslnou příčku – na Twitteru nás nyní sleduje více než 2000 uživatelů, na Facebooku se této hranici přibližujeme.

Nový partner a spolupráce

Řady našich partnerů v září rozšířil Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v.v.i., s jeho logem se tak můžete setkat jak v posuvném pásu na hlavní stránce, tak v pravidelném newsletteru. Ústav se zabývá výzkumem, ověřováním a aplikací metod a prostředků prevence rizik způsobených pracovními činnostmi a ohrožujících zdraví osob, životní prostředí anebo majetek. Pro veřejný i soukromý sektor dále realizuje odborné činnosti týkající se vzdělávání, osvěty, analýz a prognóz v oblasti BOZP, zkušebnictví a certifikace, prevence závažných havárií, rizik a ergonomie.

Zahájili jsme také spolupráci s časopisem pro studenty technicky a ekonomicky zaměřených vysokých škol – EkonTech. Časopis vydává šestkrát ročně Asociace studentů a absolventů, z.s. v nákladu 21 tisíc kusů a distribuuje osobně z ruky do ruky na cílových fakultách, a to beze zbytku. Každé vydání se tak v tištěné nebo webové podobě dostane až k 67 tisícům čtenářů, především studentů. Portál Vědavýzkum.cz bude do každého tištěného čísla přispívat vlastním článkem, aktuální číslo je věnováno žebříčkům vysokých škol.

 

Autor: Vědavýzkum.cz (JS)