facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Portál Vědavýzkum.cz nově spolupracuje také s Grantovou agenturou ČR

24. 10. 2017
Portál Vědavýzkum.cz nově spolupracuje také s Grantovou agenturou ČR

Portálu Vědavýzkum.cz se podařilo navázat exkluzivní spolupráci s Grantovou agenturou ČR (GA ČR), největším poskytovatelem finančních prostředků na základní výzkum u nás. Další významná instituce tak rozšiřuje portfolio našich partnerů.

Grantová agentura ČR je organizační složkou státu, která každoročně poskytuje účelovou podporu z veřejných prostředků na projekty základního výzkumu. Již od roku 1993 agentura podporuje všechny vědní obory a badatele ve všech fázích kariéry, od začínajících vědeckých pracovníků po erudované vědce a týmy.

Mimo financování základního výzkumu se GA ČR také věnuje propojování české vědy s mezinárodní vědeckou scénou – úzce spolupracuje například s Jižní Koreou, Tchaj-wanem, Německem a Rakouskem.

GA ČR také každoročně uděluje cenu za nejlepší projekty základního výzkumu. Letos si Cenu předsedkyně Grantové agentury odnesli dva vědci a tři vědkyně (psali jsme zde). Kromě novinek z oblasti základního výzkumu se můžete v nejbližších dnech také těšit na rozhovor s Alicí Valkárovou, částicovou fyzičkou a předsedkyní GA ČR, která s naší redakcí mluvila o chystaných plánech Grantové agentury. Dále můžete očekávat nejnovější informace z oblasti grantové politiky GA ČR i výsledky jednotlivých soutěží v rubrice Granty a dotace.

Bez názvu

 

Mezi naše spolupracující instituce z veřejného sektoru patří kromě Grantové agentury ČR také Technologická agentura ČR, Úřad průmyslového vlastnictví a Agentura pro podporu podnikání a investic CZECHINVEST

 

Redakce portálu Vědavýzkum.cz