Vytisknout tuto stránku

Portál Vědavýzkum.cz slaví druhé narozeniny

3. 9. 2018
Portál Vědavýzkum.cz slaví druhé narozeniny

Jsou to již dva roky, co jsme spustili portál Vědavýzkum.cz s cílem shromažďovat informace z oblasti výzkumu, vývoje a inovací na jednom místě a podporovat nezávislou diskusi o vědní politice a souvisejících tématech. Co se za tu dobu podařilo, kam jsme se posunuli a kam míříme?

Předem bychom chtěli poděkovat všem věrným čtenářům, kterých v uplynulých měsících stále přibývalo. V první polovině roku 2018 četlo portál Vědavýzkum.cz v průměru kolem 20 tisíc návštěvníků měsíčně. Denní průměr se vyšplhal na 650 návštěvníků a náš úterní newsletter má přes 2000 pravidelných odběratelů. Tohoto výsledku si vážíme a rádi bychom, aby byl portál i nadále užitečný a zajímavý pro co nejširší skupinu uživatelů. I proto jsme se letos rozhodli přihlásit do soutěže Křišťálová lupa 2018, v níž nás můžete podpořit v rámci hlasování, které bude probíhat od 20. září do 1. listopadu.

fb cover final

Naší hlavní prioritou zůstává poskytovat kvalitní informace o oblasti výzkumu a vývoje. Kromě zvyšování podílu vlastních článků pokračujeme v rozhovorech s významnými osobnostmi v oblasti VVI. Letos jsme mluvili například s Jaroslavem Millerem, Hanou Kosovu, Karlem Melzochem, Pavlem Bělobrádkem, Pavlem Kirilenkem, Tomášem Jungwirthem, Liborem Grubhofferem nebo Pavlem Dolečkem. Kromě toho publikujeme rozhovory od našich spolupracujících autorů - především Martina Rychlíka, Jana Žižky a Martina Víty. Nadále přinášíme zajímavé články z řady vysokých škol, výzkumných pracovišť a od našich partnerů (Akademie věd ČR, Technologické agentury ČR, Grantové agentury ČR, Technologického centra AV ČR a dalších) a odborníků (zejména v rubrice Legislativa a právo).

Těší nás, že mezi nejoblíbenějšími příspěvky zůstávají blogy, názory a komentáře. Snažíme se podporovat a rozvíjet debatu o důležitých otázkách české vědní politiky. Řada osobností se na našich stránkách vyjadřuje k tématům, jako jsou podmínky akademických pracovníků a doktorandů, hodnocení výzkumných organizací nebo řízení a financování systému výzkumu a vývoje.

K dalším funkcionalitám portálu patří Kalendář akcí v oblasti výzkumu a vývoje, nabídka neakademických pracovních pozic v oblasti VaV (ve spolupráci s portálem ResearchJobs.cz, který publikuje pozice akademické) a od konce roku 2017 také rubrika Příležitosti (jejím partnerem je nově aplikace Anlupa), ve které pro vás sledujeme aktuální příležitosti pro realizaci a financování projektů a aktivit ve výzkumu a vývoji včetně udělování cen a nabídek stipendií. Od listopadu 2017 můžete aktuality z oblasti výzkumu a vývoje zaslechnout také od Aleše Vlka v pravidelném středečním pořadu na Rádiu ZET.

V uplynulých měsících jsme se stali mediálním partnerem několika úspěšných akcí, například Veletrhu vědy AV ČR, mezinárodní startupové soutěže PowerUp! 2018 nebo 6. Národní konference transferu technologií v Plzni. V září budeme také partnerem prvního ročníku konference Veřejná politika v oblasti výzkumu, vývoje a inovací.

Letos řady našich významných partnerů rozšířila společnost EY Česká republika, která se stala generálním partnerem portálu pro rok 2018. Dále Inovační centrum Ústeckého kraje, David Karabec a již zmíněná aplikace Anlupa.

Do budoucna budeme dále usilovat o to, aby všechny důležité informace z oblasti byly k nalezení na našem portálu a uživatel je nemusel složitě dohledávat z více zdrojů. Budeme rádi, pokud budete náš portál pravidelně navštěvovat a doporučíte ho také svým spolupracovníkům a známým. Oceníme i jakékoliv náměty na zlepšení, které se pokusíme zapracovat, bude-li to v našich silách. Pokud máte zajímavý příspěvek do diskuse nebo námět, který by mohl být pro naše čtenáře zajímavý, neváhejte se na nás obrátit na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Přejeme všem úspěšný start v novém akademickém roce.

 

Redakce portálu Vědavýzkum.cz