Vytisknout tuto stránku

Příjemné léto s portálem Vědavýzkum.cz

2. 7. 2018
Příjemné léto s portálem Vědavýzkum.cz

První polovina roku 2018 byla pro portál Vědavýzkum.cz úspěšná. Podařilo se nám rozšířit redakci, získat nové partnery a nadále zvyšovat návštěvnost.

Nová partnerství

Na začátku tohoto roku jsme vás informovali o tom, že generálním partnerem portálu Vědavýzkum.cz se pro rok 2018 stala společnost EY Česká republika. Od července řady našich partnerů rozšíří také společnost JUDr. David Karabec, která zaštítí rubriku Duševní vlastnictví. David Karabec píše pro náš portál už delší dobu – například o inovacích v Izraeli nebo o severských ekonomikách.

Partnerem rubriky Příležitosti, ve které pro vás sledujeme aktuální příležitosti pro realizaci a financování projektů a aktivit ve výzkumu a vývoji včetně udělování cen a nabídek stipendií – se stává aplikace ANLUPA. Automatické vyhledávání a sledování výzev na projekty výzkumu, experimentálního vývoje a inovací vyhlašovaných národními a zahraničními poskytovateli provozují České vysoké učení technické v Praze a Vysoká škola chemicko-technologická v Praze.

Nově uzavřených partnerství si vážíme a věříme, že budou oboustranně přínosná.

Návštěvnost

V prvním pololetí letošního roku se průměrná denní návštěvnost portálu vyšplhala přibližně na 650 návštěvníků denně a v květnu poprvé přesáhla hranici 20 tisíc návštěvníků za měsíc. Mezi nejoblíbenější rubriky nadále patří blogy a rozhovory, velmi čtené jsou také aktuální příspěvky z oblasti vědní politiky.

K naší velké radosti je značně oblíbená také nedávno spuštěná rubrika Příležitosti, v níž pro vás sledujeme aktuální grantové výzvy, ceny a stipendia a v neposlední řadě se vysoké návštěvnosti těší i rubrika s nabídkou neakademických pracovních pozic ve VaV.
Newsletter s týdenním výběrem nejzajímavějších článků aktuálně odebírá přes 2000 čtenářů. Již vydaná čísla si můžete prohlédnout v archivu, který se nachází hned pod registrací.

Mediální partnerství

Portál Vědavýzkum.cz se v uplynulých měsících stal mediálním partnerem několika akcí, například Veletrhu vědy AV ČR, mezinárodní startupové soutěže PowerUp! 2018, nebo 6. Národní konference transferu technologií.

Všem čtenářům děkujeme za přízeň a přejeme pohodové léto.

 

Za portál Vědavýzkum.cz

Jiří Stanzel a Aleš Vlk