facebooktwittergoogle
Nezávislé informace o vědě a výzkumu
facebooktwittergoogle

Vše dobré v roce 2019

1. 1. 2019
Vše dobré v roce 2019

Čtenářům našeho portálu Vědavýzkum.cz přejeme vše dobré v roce 2019. V krátkosti připomeneme, co jsme si pro vás v následujícím roce připravili. Věříme, že zde i nadále najdete užitečné a zajímavé informace.

Především jsme již na konci minulého roku začali používat nově upravené logo našeho portálu. Pevně věříme, že se vám bude líbit a zvyknete si na něj. Drobně jsme upravili ikony rubrik – také doufáme, že k lepšímu. A také jsme portál přesunuli na výkonnější server, což umožnilo rychlejší načítání stránek.

vedavyzkum logo

Nadále budeme aktivní na sociálních sítích – můžete nás sledovat na Facebooku, Twitteru a máme svůj profil i na LinkedInu. Vzhledem k oznámení útlumu Google+ již nebudeme tento komunikační kanál používat.

I v roce 2019 budeme spolupracovat s většinou našich dosavadních partnerů a spolupracujících institucí, jejichž příspěvky nám umožňují portál provozovat. Budeme nadále úzce komunikovat s Technologickou agenturou, Grantovou agenturou, Českým statistickým úřadem a Úřadem průmyslového vlastnictví, abychom vám přinášeli aktuální a podrobné informace o jejich činnosti.

Chtěli bychom v letošním roce ještě více spolupracovat s Úřadem vlády a Radou pro výzkum, vývoj a inovace a Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Tento rok bude velmi důležitý z hlediska implementace metodiky 2017+, a to především v oblasti pilotního ověřování na vysokých školách. Budeme se snažit vám zprostředkovat důležité detaily o průběhu celého procesu.

Zástupce vysokých škol, fakult, výzkumných skupin, ostatních výzkumných organizací i soukromých firem nadále prosíme o to, aby si naši adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. dali na svůj mailing list a pravidelně nám zasílali své tiskové zprávy. Rádi zveřejníme příspěvky o úspěšných výstupech aplikovaného i základního výzkumu, praktickém uplatnění, úspěšném transferu nebo spolupráci mezi výzkumnými organizacemi a aplikační sférou. Stejně tak rádi zveřejníme akce s vazbou na rubriky našeho portálu v kalendáři akcí.

Nadále budeme popularizovat problematiku vědy a výzkumu také v ostatních médiích. Na portále YOURADIO NEWS máme jednou za týden pravidelný vstup v pořadu Týden ve vědě a výzkumu. V rámci této spolupráce se chystáme v letošním roce připravovat rozhovory se zajímavými hosty.

Velmi nás potěšilo, že se na nás v průběhu minulého roku obrátilo několik jednotlivců, kterým není osud české vědy lhostejný a chtějí se dělit o své názory a zkušenosti. Všem těmto zájemcům i komukoliv z vás nabízíme možnost publikovat vaše příspěvky v našich rubrikách – buď jako názory a komentáře nebo přímo být našimi blogery.

V neposlední řadě nabízíme možnost inzerce neakademických pracovních pozic. Stejně tak máte možnost pro stále rostoucí cílovou skupinu čtenářů umístit reklamní bannery přímo na našem portále. Pro reklamní a inzertní účely samozřejmě můžete využít i pravidelný newsletter s vybranými články z našeho portálu, který rozesíláme každé úterý po celý rok.

I tento rok bychom vám chtěli zpříjemnit život ilustracemi Františka Mizery

FMcartoon099 2018

 

V roce 2019 vám přejeme, abyste pracovali s rozvahou – více pohody a méně zbytečné práce a mnoho užitečných a zajímavých informací na portále Vědavýzkum.cz.

Redakce