facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Aktuality

Aktuality

Karlovarský kraj již delší dobu usiluje o odpoutání se od uhlí a těžkého průmyslu, rozvoj svého území a o získání statutu přitažlivého regionu, který bude perspektivní jak pro život, tak pro kariérní růst. Téma transformace rezonuje napříč celým regionem, a právě transformaci má pomoci strategický projekt připravovaný Karlovarským krajem s názvem Karlovarské inovační centrum.

16. 3. 2023

Karlovarská agentura rozvoje podnikání, p.o.

Národní technická knihovna zve studenty a začínající výzkumníky na workshop a sérii webinářů zaměřených na rozvíjení dovedností potřebných pro efektivní vyhledávání, filtrování a využívání informací, a na vytváření a prezentaci odborných výstupů (seminární a závěrečné práce, odborné články).

16. 3. 2023

Národní technická knihovna

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy přijímá návrhy na udělení Ceny ministra školství, mládeže a tělovýchovy za mimořádné výsledky výzkumu, experimentálního vývoje a inovací dosažené významnými vědkyněmi a vědci. Termín uzávěrky je nejpozději 31. srpna 2023 v 16:00 hodin.

15. 3. 2023

MŠMT

Dne 7.3.2023 proběhl ve Středočeském inovačním centru kick-off meeting programu Transferové vouchery za účasti 12 zástupců výzkumných center ze Středočeského kraje. Účelem programu je posunout projekty aplikovaného výzkumu ke komercializaci. První výzva bude kolová –⁠⁠⁠ to znamená, že nerozhoduje rychlost, ale kvalita projektu. Žádosti jsou hodnoceny po uzavření výzvy a podpořeny jsou v pořadí podle počtu bodů dosažených v kvalitativním hodnocení.

14. 3. 2023

Středočeské inovační centrum

V pondělí 13. března 2023 začíná Týden mozku, festival nejnovějších objevů a trendů ve výzkumu mozku a v neurovědách, který je součástí Brain Awareness Week. Jak vzniká bolest? Jak se učíme? Co a proč si pamatujeme? Odpovědi nejen na tyto otázky přinesou přednášky, workshopy, výstavy a další akce, které pro veřejnost přichystala Akademie věd ČR. Jako tradičně je vstup zdarma.

13. 3. 2023

Akademie věd ČR

Do mezinárodní výzvy M-ERA.NET 3 Call 2022, která je zaměřená na materiálový výzkum a inovace, se přihlásilo 81 českých uchazečů v rámci 41 výzkumných projektů. Uspělo pět týmů.

12. 3. 2023

Ústav výpočetní techniky a Nakladatelství Masarykovy univerzity Munipress se spolu s dalšími 23 institucemi ze 14 evropských zemí zapojily do tříletého projektu „Creating a Robust Accessible Federated Technology for Open Access“ (CRAFT–OA). Podpora institucionálního publikování s otevřeným přístupem v praxi znamená, že autor ani čtenář neplatí žádné poplatky.

11. 3. 2023

Masarykova univerzita

Mezinárodní tým vědců vedený Tomášem Pluskalem z Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR představil novou generaci softwaru umožňujícího vědcům analyzovat rozsáhlá kvanta dat získaná při zkoumání složení látek. Článek o nové verzi softwaru MZmine 3 vyšel nyní v jednom z nejcitovanějších světových vědeckých časopisů Nature Biotechnology.

10. 3. 2023

ÚOCHB AV ČR

Evropská obranná agentura (EDA) zveřejnila 1. února 2023 výzvu k podávání přihlášek do prvního ročníku soutěže EDA Research, Technology and Innovation Papers Awards. V této soutěži budou oceněny celkem tři originální a hodnotné práce týkající se obrany a pokrývající technologie, postupy a aplikace pro posílení obrany v budoucnosti.

9. 3. 2023

Vědavýzkum.cz

Vztah žížal a mikroorganismů, nové metody v psychologii, středověká čínská poezie a tradiční česká i etnická hudba jsou témata, jimiž se zabývají významní experti a expertka navržení na čestné oborové medaile Akademie věd ČR. Ocenění převzali ve středu 8. března 2023 z rukou předsedkyně AV ČR Evy Zažímalové.

9. 3. 2023
Akademie věd ČR
Array
(
)