facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Aktuality

Aktuality

Evropská rada pro inovace a Výkonná agentura pro malé a střední podniky (EISMEA) zveřejnily výzvu na nábor šesti programových manažerů Evropské rady pro inovace (EIC). Přihlášky je možné podávat do 8. září 2021. 

5. 8. 2021

Evropská komise

Předseda vlády a předseda Rady pro výzkum, vývoj a inovace vyhlašuje v souladu s příslušnými předpisy výzvu k podávání návrhů na členku / člena předsednictva a předsedkyni / předsedu Grantové agentury České republiky (dále jen „GA ČR“).

4. 8. 2021

Rada pro výzkum, vývoj a inovace

Od 1. 9. 2021 bude zprovozněna webová aplikace „SKV – Systém Kvalitních Výsledků“, která je určena pro sběr vybraných výsledků k hodnocení nástrojem vzdálených recenzí podle Metodiky 2017+. Výsledky se do aplikace budou sbírat až do 15. října 2021.

3. 8. 2021

Rada pro výzkum, vývoj a inovace

Zveme zástupce všech institucí, které na českých vysokých školách a vědecko-výzkumných institucích implementují strategii HRS4R. Nezáleží na tom, jestli už HR AWARD máte nebo o ocenění teprve usilujete. Pojďte se osobně potkat, sdílet vlastní dobrou praxi a inspirovat se od ostatních.

2. 8. 2021

Mendelu

Technologická agentura České republiky (dále jen „TA ČR”) vyhlašuje výsledky vyhodnocení splnění podmínek návrhů projektů podaných do 5. veřejné soutěže Programu na podporu aplikovaného výzkumu, experimentálního vývoje a inovací Prostředí pro život vyhlášené dne 28. dubna 2021.

30. 7. 2021

Technologická agentura ČR

Celkem 83 startupů z jižní Moravy dosáhlo s podporou inovační agentury JIC v prvních pěti letech své existence na desetimilionové tržby. Podle nedávno vydané datové zprávy má Jihomoravský kraj po Praze druhou nejdynamičtější regionální ekonomiku. Rostou tedy nejen startupy, ale i ostatní firmy. Zásluhu na tom má právě i JIC, který letos slaví 18 let od svého vzniku.

28. 7. 2021

JIC

Sociologický ústav AV ČR je partnerem nedávno zahájeného evropského projektu RESISTIRÉ, jehož cílem je snížit genderové nerovnosti vzniklé v rámci pandemie Covidu-19. Evropská unie do něj investuje přes pět milionů eur.

27. 7. 2021

NKC – Gender a věda

Studentský tým působící na Českém institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC) při Českém vysokém učení technickém v Praze pod vedením Jana Šedivého postoupil do finále soutěže Alexa Prize Social Bot Grand Challenge, kterou již počtvrté vyhlásil Amazon. Zda se konečně podaří získat zlato a převálcovat mezinárodní konkurenci, bude jasné v průběhu srpna. Tým Alquist byl v předchozích ročnících dvakrát stříbrný a v roce 2020 bronzový.

25. 7. 2021

ČVUT v Praze

Konference o budoucnosti Evropy je platformou pro celoevropskou rozpravu, ve které mohou občané vyjádřit své představy o budoucnosti Evropské unie. Konference byla zahájena v květnu 2021 a probíhá formou občanských setkání či digitálně.

25. 7. 2021

Technologické centrum AV ČR

Ve dnech 24. a 25. listopadu 2021 se bude konat v Bruselu a zároveň online první Summit Evropské rady pro inovace (EIC).

24. 7. 2021

Technologické centrum AV ČR