facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Agentura CzechInvest se stala evropským start-upovým ambasadorem

25. 3. 2018
Agentura CzechInvest se stala evropským start-upovým ambasadorem

Prostřednictvím iniciativy Startup Europe představila Evropská komise dne 19. 3. 2018 v Paříži 46 národních start-upových ambasadorů, tzv. Startup Europe Ambassadors. Pro Českou republiku se jím stala Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest.

Cílem Startup Europe Ambassadors je demokratizovat start-upový fenomén tak, aby měl každý občan spravedlivou šanci stát se úspěšným podnikatelem. „Naším úkolem bude pomáhat start-upům s navazováním těch správných kontaktů a dávat jim zpětnou vazbu jejich aktivit, což vlastně již standardně děláme. Jde o spojování komunit a sdílení know-how bez ohledu na geografické hranice,“ vysvětluje Markéta Havlová, ředitelka Odboru start-upů agentury CzechInvest. „Na druhou stranu se nám tím nabízí výjimečná možnost diskutovat o formě podpory pro start-upy na evropské úrovni přímo se zástupci Evropské komise,“ zdůrazňuje.

Prvních 46 členů skupiny Startup Europe Ambassadors z 23 zemí bylo vybráno na základě zapojení těchto institucí do projektu Evropské komise Horizont 2020 či jejich partnerství na dalších projektech financovaných EU. Ambasadoři se budou pravidelně setkávat a koordinovat své aktivity.

V současnosti CzechInvest prostřednictvím čtyř samostatných aktivit CzechStarter, CzechAccelerator, CzechMatch a CzechDemo pomáhá českým start-upům od úplných začátků až po jednání s možným investorem. Agentura je také operátorem ESA BIC Prague, inkubátoru Evropské kosmické agentury (ESA), kde české start-upy díky vesmírným technologiím a systémům rozvíjí své komerční produkty či služby. A zároveň je konsorcialním partnerem evropského projektu H2020 MY-GATEWAY, jehož cílem je budovat růstový potenciál start-upů ve střední a východní Evropě na panevropskou úroveň.

 

Zdroj: CzechInvest