facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Akcelerační program Laboratoř Nadace Vodafone

8. 6. 2017
Akcelerační program Laboratoř Nadace Vodafone

Od června 2017 běží  další ročník akceleračního programu Laboratoř Nadace Vodafone. Stejně jako v minulých letech i letos je program zaměřen na inovativní nápady z oblasti zdravotní a sociální péče i řadu dalších témat od chytrých měst a domácností až po zvýšení efektivity vzdělávání.

Akcelerační program otevřen od června

Startupy a nadějné projekty, které věří, že dokážou prostřednictvím inovativních technologií pozitivně ovlivnit společnost a životní prostředí se mohou do programu hlásit již od 1. června 2017. Uzávěrka poddávání přihlášek je 30. září 2017.

„Hledáme týmy s nápadem, s podnikavým duchem, týmy s osobním přesvědčením, že digitální budoucnost je také o řešeních, které mají pozitivní společenský dopad a jsou veřejnosti prospěšné. A hledáme také mentory, experty a partnery, kteří obohatí ekosystém, jenž kolem Laboratoře Nadace Vodafone už 5 let budujeme,“ řekl o smyslu programu jeho koordinátor Jan Bízik.

Skrz program prošla řada úspěšných projektů

V letošním roce poběží devítiměsíční akcelerační program již popáté. Za tu dobu program podpořil řadu prospěšných projektů, z některých lze jmenovat např. projekt Záchranka – tlačítko pomoci, což je unikátní systém chytrého volání záchranné služby bez nutnosti mít u sebe mobilní telefon či bikesharingovému projektu Rekola se kterým se v současné době můžeme každý den setkávat nejenom v Praze, ale i dalších 4 českých městech. A nesmíme zapomenout na vítěze minulého ročníku, projekt CF Hero. Jedná se o aplikaci, která pomáhá pacientům s Cystickou fibrózou se zvládáním každodenního režimu.

Laboratoř Nadace Vodafone přináší během celého programu nejenom finanční podporu, ale především intenzivní mentoring a odborné konzultace, jenž pomáhají projektům růst. Stejně jako v minulých letech i letos je program zaměřen a inovativní nápady z oblasti zdravotní a sociální péče i řadu dalších témat od chytrých měst a domácností až po zvýšení efektivity vzdělávání. Více informací o novém ročníku akceleračního programu Laboratoř Nadace Vodafone Naleznete na oficiálních webových stránkách ZDE.

 

Zdroj: Agentura CzechInvest