facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

CzechInvest nabídne startupům účast na konferenci v Hongkongu a Londýně

3. 3. 2018
CzechInvest nabídne startupům účast na konferenci v Hongkongu a Londýně

Letos v červenci doprovodí CzechInvest české začínající podnikatele na start-upové konference RISE Hong Kong a unbound London. Z projektu CzechDemo jim z 50 procent uhradí cestovné a z 75 procent vstup a pronájem prostor. Zdarma jim přeloží propagační materiály a poskytne až 10 hodin individuálního mentoringu. Zájemci mohou své přihlášky posílat do 4. dubna 2018.

RISE Hong Kong organizuje stejný tým, který stojí i za největším evropským start-upovým veletrhem Web summit Lisabon. „Čínský trh je pro start-upy velmi atraktivní. Do Hongkongu se v červenci sjedou zástupci nejvýznamnějších světových společností a zajímavých start-upů, aby se podělili o své příběhy a zkušenosti. Pro české účastníky zde chystáme i doprovodný program v podobě účasti na akcích, kde se mohou potkat s potenciálními zákazníky i investory,“ říká Markéta Havlová, ředitelka Odboru start-upů agentury CzechInvest.

Unbound London je součástí seriálu akcí, které se zaměřují na digitální inovace a technologie. „Centrum start-upů ve východním Londýně Silicon Roundabout je právem porovnáváno s kalifornským Silicon Valley. Od roku 2011 je místní scéna aktivně podporována britskou vládou, která se snaží vytvořit ve východním Londýně koncept digitálního města a přilákat sem velké hráče z USA typu Google ale i mladé inovativní firmy,“ říká Lucie Polášková, zahraniční zástupce CzechInvestu pro Velkou Británii a Irsko.

Vedle Londýna a Hongkongu plánuje CzechInvest letos doprovodit české start-upy také do Tokia, New Yorku, San Francisca, LisabonuBerlína. V loňském roce se s podporou projektu CzechDemo agentury CzechInvest zúčastnilo akcí jako CES Las Vegas, TechCrunch Disrupt v Londýně, San Franciscu a New Yorku, Slush v Helsinkách či Web Summit v Lisabonu 21 českých start-upů.

Start-upy, které by chtěly na hongkongské nebo londýnské akci prezentovat své produkty či služby a sbírat zde mezinárodní kontakty, mohou své přihlášky posílat od 26. února do 4. dubna 2018.

Více informací naleznete zde.

 

Zdroj: CzechInvest