Vytisknout tuto stránku

CzechInvest získal ocenění Emerging Europe Awards 2019

14. 7. 2019
CzechInvest získal ocenění Emerging Europe Awards 2019

Podle organizace Emerging Europe je agentura CzechInvest třetí nejlepší národní investiční agenturou střední a východní Evropy. Ocenění získalo také hlavní město Praha – je třetím pro byznys nejpříznivější městem v Evropě.

file1 6

Organizace Emerging Europe, která se zabývá podporou ekonomiky a rozvoje ve střední a východní Evropě, každoročně oceňuje řadu soukromých i státních organizací, které se zabývají rozvojem regionu. Letos získala ocenění i agentura CzechInvest a to za třetí místo v kategorii nejlepší státní investiční agentury.

Ocenění převzal 28. června 2019 v Londýně na slavnostní zástupce CzechInvestu Erik Bolebruch. První místo v kategorii obsadila již podruhé litevská agentura Invest Lithuania. Na druhém místě skončila estonská Enterprise Estonia. Pobaltské státy se celkově umístily v jednotlivých soutěžních kategoriích velmi dobře.

Ocenění v jedné z kategorií získalo i město Praha. To skončilo rovněž na třetím místě v kategorii Bussines Friendly City a bylo zvoleno jedním z nejpřívětivějších měst pro byznys zejména v oblasti funkční infrastruktury a kvality života. Obstálo tak mezi konkurencí dalších sedmdesáti měst.

Na celkové výsledky soutěže se podívejte zde.

file4

 

Autor: Vědavýzkum.cz (JT)

Zdroj: CzechInvest, Emerging Europe